Envelope HD – łamigłówka mobilna dla fanów geometrii przestrzennej

W  poszukiwaniu ciekawej łamigłówki mobilnej postanowiliśmy ostatnio udać się do AppStore’a. Co udało nam się w nim odkryć? Przede wszystkim mało znaną, lecz naprawdę bardzo dobrą, produkcję logiczną o nazwie Envelope.

Zadaniem gracza w Envelope jest nakładanie siatki na figury przestrzenne prezentowane na wyświetlaczu – tak brzmi to wszystko w teorii. A jak jest z praktyką? Narzędziem potrzebnym do zrealizowania celu jest w tym przypadku palec. Musimy nim umiejętnie łączyć ze sobą punkty umieszczone na siatce z tymi, które widać na figurach. Przykład jednej z plansz w grze widać po prawej stronie czy chociażby na zamieszczonym poniżej filmiku.

Produkcja od Jerome’a Zattoniego nie należy do tych, które oferują nam tysiące najróżniejszych leveli. Mimo to jednak, grając w nią, można skutecznie zabić nudę, a jednocześnie rozruszać szare komórki, co z pewnością potwierdzić możemy nie tylko my, lecz także inni gracze, którzy mieli już do czynienia z Envelope.

Poziom trudności Envelope jest całkiem wysoki. Wiadomo, że i tu także zdarzają się niespecjalnie trudne plansze. Najczęściej jednak wykonanie zadania nie przychodzi z łatwością (nawet korzystając z dostępnych podpowiedzi). Powodem takiego stanu rzeczy, niestety, jest także sterowanie. Dotyk w grze nie zawsze działa tak, jak powinien, przez co niekiedy trzeba pomęczyć się przez dobrych kilka sekund, by połączyć ze sobą te punkty, które chcieliśmy.

Oprawa graficzna w opisywanej grze zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Najbardziej urzekł nas w niej chyba „papierowy” klimat, który jest miły dla oka i potrafi przypomnieć czasy szkolne, kiedy to tworzyło się na lekcji matematyki bryły najróżniejszych figur.

Jeżeli macie ochotę spróbować łamigłówki mobilnej z tego wpisu, zachęcamy Was do odwiedzania AppStore, skąd pobrać można Envelope już za niecałego dolara.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button