Dungeon Raid – połączenie gry logicznej z RPG

Wśród naszych Czytelników jest zapewne wielu fanów gier RPG i produkcji logicznych. Tym, co lubią oba te gatunki aplikacji i chcieliby przetestować jakąś oryginalną produkcję, możemy z czystym sumieniem polecić grę Dungeon Raid, która w niesamowity sposób łączy ze sobą cechy aplikacji Match-3  z dobrym, mobilnym RPG-iem.

Wydawać by się mogło, że gry logiczne i RPG rządzą się na tyle innymi prawami, że nie sposób jest je ze sobą łączyć, a co dopiero mówić o stworzeniu naprawdę wciągającej produkcji, za pobranie której jeszcze trzeba niemało zapłacić. A jednak, Dungeon Raid prezentuje się naprawdę bardzo dobrze i bez wątpienia zainteresuje każdego, kto już niejedną godzinę swojego życia spędził nad produkcjami typu Match-3 bądź tradycyjnymi RPG-ami.

Zazwyczaj zaczynamy nasze recenzje od wprowadzenia, w którym znaleźć można krótki opis fabuły danej produkcji. Tym razem jednak będzie inaczej, a wszystko dlatego, że autorzy Dungeon Raid nie raczyli nas zapoznać z jakąś ciekawą historyjką, dzięki której granie w stworzoną przez nich aplikację byłoby jeszcze przyjemniejsze. Przejdziemy w takim razie od razu do przedstawienia głównych cech opisywanej gry.

Jak zapewne się domyślacie, głównym zadaniem gracza w produkcji studia Fireflame Games jest łączenie ze sobą przynajmniej trzech takich samych symboli znajdujących się na jednej planszy. I tak, za połączenie złotych monet otrzymujemy gotówkę, za czerwone mikstury – regenerujący zdrowie napój, a tarcze – ulepszenia do naszego ekwipunku. Nie można też, oczywiście, zapominać o mieczu i trupich czaszkach, które odpowiadają za walkę z naszym przeciwnikiem i mają wpływ na to, jaki poziom wtajemniczenia uda nam się ostatecznie osiągnąć.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że z biegiem czasu do naszej dyspozycji zostają oddane kolejne typy postaci, które pozwalają nam na jeszcze efektywniejsze rozprawianie się z naszymi przeciwnikami.

Do atutów Dungeon Raid bez wątpienia należy też funkcja społecznościowa, dzięki której możemy publikować osiągane przez siebie wyniki w specjalnej klasyfikacji Open Feint.

Niestety, opisywanej przez nas gry nie można ściągnąć z Google Play w wersji trial. Jest to dla nas spory minus, gdyż, naszym zdaniem, nie każdy od razu odważy się zapłacić za grę prawie 10 złotych. Zgodzicie się z nami?

Zakłady bukmacherskie

Back to top button