Ducati Challenge – czas poszaleć na motocyklu!

Większość mężczyzn (a może i kobiet również?) marzy o posiadaniu superszybkiego motocykla. Nie każdy jednak może ze względów finansowych owe marzenie spełnić. Na szczęście, istnieje w dzisiejszych czasach możliwość pościgania się szybkim jednośladem bez wychodzenia z domu czy ponoszenia dużych kosztów. Oferuje to nam chociażby gra Ducati Challenge.

Ducati Challenge na tle podobnych gier wyścigowych zbytnio się nie wyróżnia.  Jeżeli zatem nie jesteście szczególnymi fanami motocykli, a szukacie przede wszystkim godnych uwagi nowości, to raczej produkcja ta nie jest skierowana do Was.

W mobilnym produkcie studia Digital Tales dostajemy możliwość rywalizowania z motocyklistami, zasiadając za sterami szybkich maszynach marki Ducati. Do naszej dyspozycji oddanych zostało kilka znanych jednośladów ze wspomnianej stajni. Mowa tu o, między innymi, modelach Hypermotard 1100 EVO SP, Diavel Carbon czy Superbike 1199 Panigale S.

Gra oferuje dwa, raczej dość standardowe, tryby rozgrywki. Pierwszy to tak zwany Szybki Wyścig. W nim nie walczymy o żadne trofeum, a po prostu robimy rundki dookoła toru dla czystej rozrywki. Przeciwieństwem tego trybu są Mistrzostwa. Składają się one z kilku wyścigów, w których mamy za zadanie zajmować jak najlepsze miejsca, tak by w końcowym rozrachunku znaleźć się przynajmniej w pierwszej trójce klasyfikacji najlepszych motocyklistów imprezy.

Oczywiście, w aplikacji nie zabrakło wirtualnej waluty. Za osiągnięcie konkretnego wyniku, dostajemy pieniążki, które wymienić możemy na różnego rodzaju części do naszego motocykla. Im więc lepiej jeździmy, tym mamy większe szanse na stuningowanie swojej maszyny, a tym samym na poprawienie swoich rezultatów.

Jak widzicie na screenach, grafika w Ducati Challenge stoi na w miarę wysokim poziomie. Tory przygotowane są tutaj starannie, a i na pewno złego słowa nie można też powiedzieć o wyglądzie wirtualnych motocykli.

Jeśli chodzi o sterowanie, to wykorzystuje ono zarówno akcelerometr oraz ekran dotykowy. Jak to wygląda w praktyce? Dotykając ekranu w odpowiednie miejsce, hamujemy bądź dodajemy gazu, gdy natomiast chcemy skręcić przekręcamy nasz telefon w prawą bądź lewą stronę.

Ducati Challenge znajdziecie w Google Play. Cena gry wynosi nieco ponad 7 złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button