Draw and Ride – pojeździj samochodem…na kartce z zeszytu

Wśród naszych Czytelników są zapewne osoby, które wciąż chodzą do szkoły, ale są również i tacy, co szkolne czasy mają dawno za sobą. Tym pierwszym, gra z tego wpisu raczej nie przypadnie do gustu (w końcu kto chciałby myśleć o szkole w sierpniu, prawda? ;)), natomiast tym drugim powinna się spodobać. Drodzy Czytelnicy (ci młodsi i ci starsi), przedstawiamy Wam Draw and Ride – grę, która swoim niepowtarzalnym klimatem potrafi wciągnąć na wiele długich minut i przypomnieć czasy młodości.

Ciężko jest jednoznacznie określić, o jakiego typu grze piszemy w tym wpisie. Wydaje nam się jednak, że najbardziej pasuje do niej status produkcji logicznej. Czy mamy rację? Po przeczytaniu tego wpisu powinniście znać odpowiedź.

Zadanie gracza w Draw and Ride polega na narysowaniu drogi do mety pewnemu samochodowi. Oczywiście, cała akcja rozgrywa się w szkolnym zeszycie, tak więc linie rysujemy za pomocą ołówka, a do zmazywania wszelkiego rodzaju błędów używamy gumki. Do naszej dyspozycji oddana została nawet wirtualna linijka, dzięki której możemy bez większego wysiłku narysować prostą drogę dla naszego pojazdu.  Warto wspomnieć również o tym, że aby przejść dany level nie tylko trzeba przekroczyć linię z flagą z charakterystyczną szachownicą, lecz także zbierać swego rodzaju szare monety.

Szczerze powiedziawszy, na początku szkolna, mobilna produkcja ekipy Human wydawała nam się łatwa. Zmieniliśmy jednak zdanie, gdy dotarliśmy już do późniejszych poziomów, gdzie trzeba było więcej główkować i w taki sposób rysować trasę, by samochód w trakcie drogi nie dachował (to też jest możliwe!).

Mimo że sam pomysł na grę i jej wykonanie zasługuje, według nas, na uznanie, niestety, nie wszystko w Draw and Ride nam się spodobało. Przede wszystkim, chodzi tutaj o fakt, że ciężko jest grać w tę produkcję na telefonach z małym wyświetlaczem. Poza tym podczas testu bardzo denerwowały nas nachalnie wyświetlające się w grze różnego rodzaju bannery i reklamy (oczywiście, tego typu problem występuje tylko w wersji Trial).

Draw and Ride można pobrać z Google Play za nieco ponad trzy złote. Jeżeli nie jesteście przekonani, czy warto na tę grę wydać pieniądze, możecie pobrać sobie najpierw wspomnianą wyżej wersję próbną.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button