Doptrix, czyli coś nowego

Z całą pewnością można stwierdzić, że market jest pełen duplikatów, plagiatów i bardzo podobnych do siebie produkcji. Te zwykle wzorują się na dobrych, sprawdzonych pomysłach i bardzo często okazuje się, że zdobywają wysoką popularność. Np. gry podobne do Angry Birds. Jest ich wiele, niektóre wprowadzają jakieś ciekawe rzeczy, lecz sam pomysł opiera się na wystrzeliwaniu w jednym miejscu czegoś, lotu i niszczenia celu. Proste, nieskomplikowane i wszystkim się podoba. Niewiele jest jednak gier, które są oryginalne i innowacyjne. Mało kto próbuje wejść na rynek z nowym pomysłem. Dobrze jednak, że nie wszyscy się poddają. Jedną z gier, która jest inna od wszystkich jest Doptrix.

Jak gramy? Na początku dostajemy siatkę kwadratów. Niczym w Tetrisie wrzucamy klocki na planszę, by potem zostały one niszczone poprzez układanie kolejnych linii. Linie te w tym przypadku mogą układać się poziomo oraz pionowo, gdyż mamy pełną dowolność w ustawianiu przydzielonej nam siatki. Możemy ją odbijać w każdym kierunku oraz obracać. Wydaje się to proste, z racji tego, że mamy taką dużą kontrolę, lecz niestety tak nie jest i trzeba będzie trochę się wysilić. Czasem nawet bardziej niż trochę z racji różnych rozmiarów plansz. Do tego mamy opcję wyboru jak ma spaść klocek. Niestety – musi on znaleźć się na ustawionym już fragmencie planszy. Jeśli nie trafimy w przygotowany wcześniej punkt, to klocek poleci poza planszę i zostaną nam odjęte punkty. Wszystko jednak wyjaśni gameplay, który znajdziecie poniżej.

Gra jest bardzo dobrze wykonana, działa i wygląda równie dobrze. Nic więcej napisać nie można, bo nie ma nawet o czym. Zaletą jest więc prostota, z którą poradzi sobie każdy, nawet najsłabszy smartfon.

Gra doskonała na nudne wykłady, lekcje w szkole, przejazdy komunikacją miejską czy też na wieczory w fotelu, gdy nie mamy co do roboty. Polecamy.

Gra za darmo w Google Play.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button