Dizzy: Prince of the Yolkfolk – mobilny powrót sympatycznej, jajowatej postaci

Pamiętacie Dizzy, sympatyczną, jajowatą postać, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku gier blisko dwadzieścia lat temu? Jeżeli tak, to zapewne ucieszy Was wiadomość, że w AppStore znaleźć można dość ciekawy remake kultowej produkcji uznawanej za jedną z najlepszych platformówek ubiegłego wieku.

Dla tych, co jeszcze nie za bardzo kojarzą Dizzy, krótka prezentacja fabuły opisywanej gry. W produkcji Dizzy: Prince of the Yolkfolk gracz wciela się w jajowatą postać, która wędruje po P.O.T.Y, a jej zadaniem jest przegonienie z krainy wrednego trolla oraz obudzenie z wieloletniego snu Daisy, wybranki serca naszego jajowatego przyjaciela.

Sama gra polega w sumie jedynie na skakaniu i zbieraniu gwiazdek oraz różnych innych elementów. Możecie być jednak spokojni o to, że remake znanej niegdyś platformówki przypadnie Wam do gustu i spędzicie przy nim sporo wolnego czasu. Tym bardziej, iż twórcy aplikacji opisywanej w tym wpisie zrobili wszystko, by jak najbardziej utrudnić życie graczowi (mały przykład: Dizzy może mieć przy sobie jedynie trzy przedmioty, przez co wielokrotnie jesteśmy zmuszani do powrotu do miejsc, w których zostawiliśmy – jak się później okazuje – potrzebny element).

Jeśli chodzi o oprawę graficzną mobilnej wersji 8-bitowego klasyka, to można o niej pisać jedynie w samych superlatywach. Oczywiście nie możecie spodziewać się trójwymiarowej grafiki, ale już sam fakt, że Dizzy powrócił na rynek w rozdzielczości HD, powinien mówić sam za siebie.

Bardzo dobrze został rozwiązany również problem sterowania. Podczas gry w Dizzy: Prince of the Yolkfolk udostępniono użytkownikowi aż sześć dużych przycisków ruchu, dzięki czemu nie ma najlepszego problemu z poruszaniem jajowatego bohatera.

Przyczepić można się jedynie do dość monotonnej melodii lecącej w tle Dizzy: Prince of the Yolkfolk. Choć i tutaj nie jest z tym bardzo źle, bowiem niektórym z Was pewnie przypadnie do gustu nieco ulepszona wersja dźwięku znanego z oryginału stworzonego przez studio Codemasters.

Na koniec, tradycyjnie, informacja: Dizzy: Prince of the Yolkfolk można pobrać z AppStore za 1,59 €.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button