Descent – oszałamiająca podróż w nieznane

Ta niesamowita gra porwie Cię już od pierwszej chwili po jej uruchomieniu! Nieskończone kolorowe tunele, podróż z niesamowitą prędkością a to wszystko w efekcie 3D!

Twórcami tej niesamowitej gry są programiści z grupy RH Computing, którzy postanowili robić aplikacje na Windows’a Phone, które będą się cieszyły dobrą opinią. Póki co, idzie im świetnie.

c2625c6a-e966-4461-9a3c-b38904dfd813

Descent to niecodzienna gra przyporządkowana do gier wyścigowych. Jednak nie jest to typowa wyścigówka. Jest to gra tak nietypowa i tak niezwykła, że zaraz po uruchomieniu zaparło mi dech w piersiach. Akcja polega na przelatywaniu przez niekończący się barwny tunel. Kolory tunelu wraz z obłędną szybkością poruszania się dają piorunujący efekt.

Do przejścia mamy niestety tylko 22 rundy. Aby dostać się do każdego kolejnego etapu musimy wypełnić odpowiednią misję w poprzednim tunelu. Jest to na przykład przebycie odpowiedniego dystansu czy też zebranie danej ilości rzeczy znajdujących się w jego wnętrzu. Sama jednak podróż byłaby nieco nudna. Na szczęście na naszej drodze pojawiają się wszelkie niebezpieczeństwa, które spowalniają nasz lot, więc trzeba się starać ich unikać.

875d8174-1fa1-4ac6-b4dc-58b3d70add9f

Sterowanie odbywa się za pomocą akcelerometru co jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Po drodze możemy zdobywać wszelkie ulepszania czy pomoce w postaci dodatkowe porcji energii czy szybkości. O stanie naszej wytrzymałości decydują dwa wskaźniki z lewej strony ekranu. Kiedy  staną się one „puste” gra niestety się kończy z wynikiem negatywnym.

O audiowizualnej stronie gry nie ma co tu wiele mówić. Jest to po prostu istne mistrzostwo! Ja osobiście byłam zauroczona moim „lotem” i wszystkimi efektami.

Słowa niestety nie oddają całego charakteru gry. Trzeba ją wypróbować samemu!

Ocena końcowa : 9+/10

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

Zakłady bukmacherskie

Back to top button