Cztery nowe Nexusy już w listopadzie?

Jeżeli macie w planach kupno nowego smartfona, wstrzymajcie się jeszcze z wyprawą do sklepu. Wiele wskazuje bowiem, że już za niecały miesiąc firma Google wraz ze swoimi partnerami przedstawi aż cztery nowe telefony z serii Nexus.

Mimo że 2012 rok jeszcze nie dobiegł końca, możemy śmiało powiedzieć, że przyniósł on nam sporo wysokiej klasy nowości na rynku smartfonów. Wystarczy tutaj wspomnieć chociażby Samsunga Galaxy SIII, iPhone’a 5, HTC One X+ czy Nokię Lumię o modelu 920.

Wiele wskazuje jednak na to, że to jeszcze nie koniec tegorocznych premier na rynku technologicznym. Zagraniczne serwisy ostatnio coraz częściej piszą o listopadowej konferencji Google’a, podczas której najprawdopodobniej zaprezentowane zostaną nowe urządzenia z rodziny Nexusów. Tak, dobrze przeczytaliście – „urządzenia”. Gigant z Mountain View ma podobno w planach zaprezentowanie  aż 4 nowych smartfonów. Co ciekawe, każdy z nich ma być stworzony przez innego producenta.

Na razie, rzecz jasna, nie znamy wielu szczegółów dotyczących specyfikacji rzekomych telefonów. Nie do końca pewne jest także to, jakie firmy będą stały za wyprodukowaniem każdego ze wspomnianych urządzeń. Pewniakiem jest, że jeden z nich przygotuje Samsung. Co do pozostałych korporacji, to wymienia się chociażby HTC, LG, Sony’ego, a także Motorolę.

Na niektórych forach internetowych można wyczytać informacje o tym, że Galaxy Nexus 2 nie będzie wiele różnił się od swojego poprzednika. Posiadać ma nieco lepszy procesor oraz aparat, lecz Samsung nie zdecyduje się podobno na zmianę wyświetlacza, a więc ciągle będzie on miał przekątną wynoszącą prawie 4,7 cala.

Według nieoficjalnych informacji, Nexus od HTC będzie większy od tego z fabryki Samsunga, gdyż będzie posiadał aż 5-calowy ekran. Ciekawe dane można też wyczytać odnośnie LG Nexus, w którym podobno zamontowana zostanie 2GB-ajtowa pamięć RAM oraz wydajny procesor  Snapdragon S4 Pro.

Na koniec pytanie do Was – uważacie, że wypuszczenie czterech Nexusów naraz to dobry pomysł? Napiszcie, oczywiście, na który z nich byście się ewentualnie zdecydowali. Wolicie, na przykład, Samsunga z TouchWizem czy może bardziej HTC i jego Sense? ;)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button