Createrria – prosty kreator gier made in Poland

Na łamach naszego blogu znaleźć można recenzje naprawdę wielu gier mobilnych. Mimo że niektórym z tytułów dajemy bardzo wysokie oceny, nie oznacza to, iż każdy z Was znalazł już swoją tę jedyną – grę idealną. Na szczęście jest sposób, by to zmienić. Można stworzyć własną zręcznościówkę z aplikacją Createrria. Co bardzo ważne – nie trzeba znać się na informatyce!

Zapewne każdy z Was myślał kiedyś o tym, stworzyć hit na miarę Mario Brosa. Sam miałem swego czasu tego typu ambitne plany, lecz szybko legły one w gruzach, gdy zobaczyłem, jak wiele trzeba się nauczyć, by stworzyć prostą dla oka platformówkę. Polskie studio Incuvo widocznie stwierdziło, że osób podobnych do mnie jest sporo i właśnie dlatego stworzyło Createrrię. Naprawdę proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu nie trzeba być specem od programowania, by móc pochwalić się własną grą na iOS-a.

Opisywana aplikacja działa na zasadzie kreatora. Być może czasem spotykaliście się z tego typu narzędziem w jakiejś grze. Zabawa polega na wstawianiu platform, przeszkód, monet i innych bonusów tam, gdzie tylko nam się to żywnie podoba. Wszystko to – rzecz jasna – przy pomocy specjalnego, intuicyjnego interfejsu, który nawet dziecku nie powinien sprawić najmniejszych problemów.

Stworzoną w apce grę możemy zachować tylko dla siebie i najbliższych bądź też udostępnić znajomym. Już nie mogę się doczekać, jak Createrria stanie się na tyle popularna, że będę mógł rywalizować z kolegami o to, który z nas ma większy talent do tworzenia gier.

Na chwilę obecną Incuvo nie planuje wypuszczenia Createrrii na Androida i Windows Phone’a. Pomysł na prosty kreator gier mobilnych przypadł mi jednak bardzo do gustu na tyle, że w najbliższym czasie na pewno znajdę (albo postaram się) podobne narzędzie na zielony system i platformę od Microsoftu.

Createrria do pobrania za darmo w AppStore

Ocena AppsBlog.pl: 10/10

Zakłady bukmacherskie

Back to top button