CPU Spy Plus – monitoruj stan swojego procesora

Wielu użytkowników systemu Android woli wiedzieć co dzieje się w ich systemie i jak działa ich sprzęt. Często modyfikują go na własną rękę albo ściągają gotowe oprogramowanie z Internetu. Tym razem mamy aplikację przygotowaną właśnie dla tej grupy osób, a mianowicie CPU Spy Plus.

Procesor w telefonie ma to do siebie, że pracuje z różnymi częstotliwościami. Wszystko po to, żeby oszczędzić baterię, która i tak dla wielu rozładowuje się już zbyt szybko. Dla każdego typu procesora są to różne wartości. Możemy je sprawdzić bez kłopotu – pod warunkiem, że mamy roota.

unnamed[2] unnamed[3]

CPU Spy Plus wyświetla nam po uruchomieniu listę wszystkich dostępnych częstotliwości w MHz i pokazuje czas działania na każdej z nich. Jest to czas w godzinach i minutach oraz procentowy spośród całego czasu działania telefonu od ostatniego uruchomienia. Wszystko okraszone bardzo prostymi wykresami, które pozwolą nam na wizualne porównanie – dla wielu wygodniejsze i przyjemniejsze do przyswojenia niż liczby.

Program wyświetla także czas od ostatniego uruchomienia oraz łączny czas uruchomionego systemu. Niżej znajdziemy nieużywane stany procesora oraz informacje o nim (np. aktualna częstotliwość czy profil zarządzania częstotliwością). Możliwe, że kogoś zainteresują także dane o kernelu, czyli jądrze systemu.

Aplikacja jest niesamowicie prosta w obsłudze i posiada niewielkie możliwości konfiguracji. Nie wiadomo po co w CPU Spy Plus potrzebne nam dźwięki, które możemy sobie włączyć. Możliwe, że są one po to, by irytować osoby postronne ;)

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button