Corning prezentuje giętkie szkło. Gorilla Glass odejdzie w zapomnienie?

Firma Corning, która odpowiedzialna jest za wypuszczenie na rynek bardzo wytrzymałego szkła ochronnego Gorilla Glass, zaprezentowała kilka dni temu swój najnowszy wynalazek. Willow Glass, bo taką nazwę otrzymał najnowszy twór wspomnianej przez nas korporacji, ma grubość zwykłej kartki papieru, można go wyginać, a w urządzeniach mobilnych ma pojawić się już w 2013 roku!

Podczas prezentacji Wierzbowego szkła (ang. Willow Glass) okazało się, że ma ono zaledwie 100 mikrometrów grubości, lecz dzięki odpowiednio zastosowanym materiałom jest tak samo trwałe, jak jego „małpi” poprzednik, czyli często stosowany w telefonach Gorilla Glass.

W dzisiejszych czasach każdy chce, by jego telefon był możliwie jak najcieńszy, a do tego, żeby bardzo się nie niszczył. Dlatego właśnie rozpoczęliśmy prace nad Willow Glass, gdyż zaspokajanie potrzeb ludzi jest dla nas najważniejsze” – powiedział, cytowany przez portal BGR.com, jeden z głównych zarządców firmy Corning, Dr Dipak Chowdhury.

Mimo że większość osób się tego domyślała, Corning oznajmiło w tym tygodniu, iż jego najnowsze dzieło będzie miało zastosowanie przede wszystkim w urządzeniach mobilnych. W rozmowie dotyczącej pierwszych potencjalnych użytkowników Willow Glass, wspominano o firmie Samsung, która już w 2013 roku planuje produkcję sprzętu z wyginającym się ekranem Mobile Display (zobaczcie filmik na końcu tego wpisu).

Oczywiście, wiele wskazuje na to, że Wierzbowe Szkło będzie montowane nie tylko w mobilnych urządzeniach. W internecie można bowiem przeczytać informacje, które jednoznacznie informują o tym, że Corning rozpoczęło już rozmowy z producentami paneli słonecznych oraz innych źródeł światła. Jest jednak jeszcze zbyt wcześnie, by w tej kwestii pisać o jakichkolwiek konkretach.

Na koniec chcieliśmy Was zapytać, co sądzicie o pomyśle giętkiego ekranu. Czy Waszym zdaniem powstanie Willow Glass jest wydarzeniem, które całkowicie odmieni rynek nowinek technologicznych?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button