Cook – Twoja własna książka kucharska

Jeżeli jesteście pasjonatami dobrej kuchni, którzy marzyli o tym, by stworzyć własną książkę kucharską, bez dwóch zdań powinniście zainteresować się aplikacją o nazwie Cook. Mamy dla Was jeszcze jedną dobrą wiadomość – poza tworzeniem własnych przepisów będziecie też mogli sprawdzić ciekawe receptury Waszych znajomych.

Program z tego wpisu powstał przede wszystkim z myślą o osobach, które mają już dość przepisywania swoich autorskich przepisów do zeszytu leżącego na półce z książkami i chciałby spróbować tworzenia książki kucharskiej w nowoczesny, elektroniczny sposób. Mimo że na pierwszy rzut oka Cook wygląda dość skomplikowanie, możecie wierzyć mi na słowo – pozory mylą. Naprawdę, to świetna internetowa książka kucharska.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji zakładamy konto, po czym od razu możemy przejść do tworzenia. Przepisy można dodawać niemal natychmiast, ale warto chwilę poczekać i stworzyć okładkę swojej książki kucharskiej. W końcu kto nie marzył o własnym „przepisowniku” ze zdjęciem, prawda? ;)

Dodawanie recept na konkretne przepisy jest bardzo proste. Dodajemy składniki, poszczególne punkty przyrządzania potrawy i informacje o czasie przygotowania. Jeżeli mamy na to ochotę – i czas – możemy również wyposażyć nasze przepisy w zdjęcia. Te dodawać można bezpośrednio z galerii zdjęć bądź zrobić je „na świeżo”.

Na koniec warto wspomnieć, że Cook posiada w sobie funkcje społecznościowe, dzięki którym możemy dzielić się przepisami ze znajomymi. Oczywiście, nie jesteśmy zmuszani do dzielenia się każdą recepturą, a jedynie wybranymi. Jak się pewnie domyślacie, tak samo jak my możemy proponować przepisy kumpelkom, kumplom czy ciociom, tak samo oni mogą to zrobić w stosunku do nas. Naprawdę praktyczne rozwiązanie. Miałam już dość dzwonienia do cioci o przepis na sprawdzony sernik czy makowiec :)

Cook do pobrania za darmo w AppStore

Ocena AppsBlog.pl: 9/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button