ConvertPad – aplikacja dla uczniów i studentów

Szkoła za pasem, tak więc warto zacząć wyposażać swojego smartfona w odpowiednie aplikacje, które mogą się w niej przydać. I nie mowa tu wcale o grach pozwalających zabić nudę, lecz o naprawdę przydatnym dla ucznia narzędziu, jakim bez wątpienia  jest ConvertPad, czyli mobilny Przelicznik Jednostek.

Program z tego wpisu nie należy do najładniej wyglądających. W końcu jednak nie o względy estetyczne chodzi w edukacyjnych aplikacjach, a o to, by były one skuteczne i zajmowały mało miejsca w telefonie czy też na karcie pamięci.

Korzystanie z mobilnego Przelicznika Jednostek tylko na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowane. Różnego rodzaju liczby z kilkoma miejscami po przecinku faktycznie mogą wystarczyć, ale tylko na samym początku. Gdy już bowiem zapozna się z funkcjami oferowanymi przez program, użycie go do konkretnego, zamierzonego celu, zajmuje dosłownie kilka sekund.

Aplikacja oferuje nam bardzo wiele kategorii. Poza tymi, w którym można przeliczyć jednostki wagi, objętości bądź długości znaleźć też można działy dotyczące astronomii, lepkości, przepuszczalności, luminacji, a nawet rozmiarów butów czy ubrań zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Ważną zaletą Przelicznika Jednostek jest fakt, iż dostępny jest on w języku polskim. Dzięki temu nie musimy martwić się, że nie zrozumiemy w nim danego słówka w obcym dla nas języku.

Warto wspomnieć jeszcze, że program od Sunny Moon pozwala też na przeliczenie kursów walut. Dostępna jest w nim nawet opcja umożliwiająca automatycznie aktualizowanie kursów w wybranych odstępach czasowych.

ConvertPad dostępny jest w Google Play w dwóch wersjach – płatnej i bezpłatnej. Ta pierwsza kosztuje nieco ponad 8 złotych i nie zawiera reklam.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button