Color Tower – logiczna układanka dla dzieci i dorosłych

Color Tower  to gra logiczna od Tanu Kush, w której zajmujemy się układaniem … klocków. Aplikacja zawiera 20 poziomów podzielonych według poziomu trudności. Zadaniem gracza jest wykonanie identyczne budowli jak na wzorze z dostępnych na planszy bloczków. Co prawda leveli do przejścia nie jest dużo, lecz czas, jaki zajmuje nam wykonanie jednej misji wszystko wyjaśnia.

Rozprawienie się z pojedynczą konstrukcją to minimum kilka minut. Jeżeli okaże się, że coś na spodzie poszło nie tak – dodatkowe minuty na rozłożenie wszystkiego na czynniki pierwsze i naprawienie błędu. Żeby dostać się do odpowiedniego koloru, przestawiamy klocki na poszczególne kupki. Utrudnieniem jest fakt, że na jednej kupie może znaleźć się maksymalnie 5 elementów. Wprawieni w bojach sobie poradzą, ale początkującym proponuję zacząć od poziomu numer 1.

Tak mniej więcej wygląda plansza do gry. Ten mniejszy kwadrat to nasz wzorzec. Musimy stworzyć identyczną do niego piramidkę, biorąc pod uwagę wszystkie kolorystyczne elementy.

Co prawda w grze nie jest brany pod uwagę czas, lecz systematycznie jest on naliczany w lewym górnym rogu. Po przejściu wszystkich dostępnych poziomów można więc bić swoje własne rekordy. Plusem gry jest fakt, że wszystkie etapy są odblokowane i możliwe do przejścia. Nie musimy męczyć się nad jednym, by móc sprawdzić się w następnym.

Dość dużym utrudnieniem jest ograniczenie ilościowe bloczków jeżeli chodzi o stawanie ich na sobie. Te najtrudniejsze poziomy zawierają bardzo dużą ilość klocków i często ich ściany zbudowane są z 4, czy 5 warstw. Jak w takim razie odnieść sukces? Ustawiać bloczki jeden po drugim, zważając na każdy swój ruch. Zabawa fajna i przyjemna, lecz na maksymalnie jeden/dwa poziomy dziennie ;)

Item not available.
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close