Clay Jam – gliniany świat


Tym razem przed nami gra, od której to ciężko było odciągnąć się do pisania. Starczy jednak tego dobrego, bo czas już pozdzielić się tym z wami. Mowa o Clay Jam, które jest świetną produkcją dość znanego studia Zynga.

Naszym zadaniem jest ochrona góry przed potworami różnego rodzaju. Jest ich dokładnie 5. Musimy je odbudowywać. Cały świat gry stworzony jest z gliny. Jak więc osiągamy cel?
Toczymy się ze szczytu góry. Jesteśmy kulką. Po drodze powiększamy swój rozmiar za pomocą przyklejania do siebie stworków z gliny, które spaceruj po drodze. Do tego dochodzą także przeszkody, których musimy unikać. Na samym dole znajduje się strefa przyspieszenia, gdzie za odpowiedni rozmiar możemy… mocniej uderzyć potwora i wyrzucić go dalej. Chodzi o jak największe oddalenie go od góry.

Sterowanie odbywa się nawet jednym palcem. Robimy wyżłobienia w piasku, za którymi kula po prostu podąża – bardzo prosta fizyka. Ciekawe rozwiazanie, do którego trzeba się przyzwyczaić. Okazuje się to jednak niesamowicie wygodne i oczywiście oryginalne.

Gra wykonana jest swietnie. Mamy tutaj opcje kupowania przedmitów, nowych stworków, rozbudowywania góry oraz kupowania powerupów. Grafika wygląda doskonale, jest prosta, a modele wykonane są fantastycznie. Strasznie sympatyczne stworki musimy zbierać. Dźwiękowo również jest to bardzo wysoki poziom.

Trudno jest jednak opisać co i w jaki sposób oferuje nam gra. Jedno wiadomo na pewno – warto! Pobierajcie i sprawdzajcie! Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button