Chrono&Cash – nowa platformówka od OrangePixel

Jeżeli lubisz grać w mobilne produkcje w stylu retro, to na pewno znasz studio OrangePixel. A skoro znasz OrangePixel, to na pewno zainteresuje Cię fakt, iż kilka dni temu wydało ono nową grę platformową. Chrono&Cash, bo o tej grze mowa, oszałamiającej kariery w sieci póki co nie robi. Wkrótce może to jednak się zmienić, bowiem pomysł na podróżowanie w czasie pewnym złodziejaszkiem naprawdę potrafi przypaść do gustu  i sprawić, iż na wiele godzin jest się „przyklejonym” do smartfona.

Tak jak już po części wspomnieliśmy, głównym bohaterem opisywanego przez nas tytułu jest pewien złodziej o imieniu Cash, który wraz ze swoim wiernym towarzyszem, robotem Chrono, stara się wykraść jak największą ilość drogocennych przedmiotów znajdujących się na świecie. Co ciekawe, naszego bohatera nie zadowala tylko świat teraźniejszy, a więc w Chrono&Cash musicie spodziewać się także podróży w czasie do kilku różnych epok.

Sama gra składa się z czterech swego rodzaju rozdziałów, którymi są różne miejsca z mniej lub bardziej odległych czasów. Oczywiście, to, z jakimi przeciwnikami będziemy musieli w danej planszy się zmierzyć zależy od tego, w jakiej epoce będziemy się aktualnie znajdować. Poza wrogami, jak przystało na dobrą platformówkę, nie mogło też – rzecz jasna – zabraknąć w Chrono&Cash niebezpiecznych pułapek, które zostały rozstawione po to, by sterowanemu przez nas człowieczkowi odechciało się kraść raz na zawsze.

Mimo że najnowsza produkcja OrangePixel nie składa się z kilkuset leveli, potrafi zająć naprawdę sporo czasu. A wszystko to dlatego, że możemy w niej po przejściu wszystkich plansz, zacząć zabawę od nowa, tyle że na wyższym poziomie (przeciwnicy są o wiele silniejsi, niż za poprzednim razem). Dodatkowo, użytkownikom został udostępniony godny uwagi system osiągnięć, który za wykonanie trzech określonych zadań powiększa nam mnożnik punktów i tym samym pozwala nam śrubować kolejne, jeszcze lepsze, rekordy.

Jeśli chodzi o oprawę audiowizualną Chrono&Cash, to raczej wiele nie trzeba tu pisać (zawsze można obejrzeć video, które znajduje się na końcu tego wpisu). Pikselowa grafika i retro efekty dźwiękowe to bowiem coś, co wyróżnia aplikacje od OrangePixel, a więc nie mogło też tego zabraknąć w opisywanej przez nas produkcji.

Chrono&Cash można pobrać z Google Play i AppStore. Gra kosztuje około dziewięciu złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button