Chicken Story 2 – rozwesel smutnego kurczaka!

1ab758fc-8a49-4430-a2af-72fa5f7da3fdZgubienie dziecka to nie tylko nieszczęście dla rodu ludzkiego ale także dla towarzyszących nam zwierzątek. Pomóż kurze dotrzeć do swych jaj i ustrzec przyszłe kurczaki przed dziką małpą!

Health Pack Games specjalizują się w tworzeniu gier ze zwierzętami w roli głównej. Chicken Story 2 miało swojego poprzednika (o tej samej nazwie) i jest także dostępne w wersji VIP – ale jak to bywa dla klas uprzywilejowanych jest to wersja płatna.

Skupmy się jednak na drugiej darmowej wersji Chicken’a.  Akcja gry toczy się na zielonej łące pełnej lewitujących platform, kół czy też lian. Naszym zadaniem jest wymyślić odpowiedni sposób aby umieścić kurę w jej gniazdku z jajkami. Jak tego dokonać? Należy logicznie popatrzeć na całą mapkę, wykalkulować co usunąć aby kura mogła przeturlać się czy też spać prosto do swego gniazda. Za naszą niedokładność jesteśmy karani powtórzeniem całej rundy.

Na planszy znajdują się też złośliwe małpy, które musimy unicestwić i nie pozwolić im zasiąść wśród jajek. Należy im po prostu usunąć grunt pod nogami lub przeturlać tak, aby runęły w otchłań. Nie jest to takie proste! Trzeba naprawdę dobrze kombinować żeby zaliczyć dany etap.

Autorzy oprócz zwykłej gry zaoferowali nam także tryb „Network”, gdzie po przejściu planszy, możemy ją polubić a także opublikować. W trybie oryginalnym mamy trzy poziomy trudności, gdzie każdy z nich posiada 25 etapów. Ponad to możemy stworzyć własne plansze gdyby nam było mało.

Pod względem technicznym gra wypada dosyć dobrze. Dźwięki nie są rażące, a spokojna melodyjka w tle powoduje harmonijny nastój. Kolory są żywe i radosne, w przeciwieństwie do miny naszej kury.

Powiem szczerze, ze wciągnęła mnie ta gra. Jest to dobra opcja na nudne ranki, popołudnia i wieczory. Niektóre etapy są wyjątkowo trudne do zdobycia i liczy się w nich tylko przypadek i szczęście. Ale zdobywanie kolejnych poziomów sprawia niezłą zabawę.

Ocena : 8/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button