Charm King – dopasuj błyskotki w nowoczesnym ,,match 3″

Fani gier logicznych, lubiący gry z kategorii ,match 3″, powinni być zainteresowani Charm King. Aplikacja studia PlayQ zadebiutowała wczoraj na łamach AppStore’a. Czy jest coś wyjątkowego w opisywanej grze, co umożliwi jej wybicie się ponad poprzedniczki? Sprawdźmy.

1

Nasza podróż przez levele zaczyna się w wielkim królewskim zamczysku. Za każdy poziom możemy uzyskać maksymalnie trzy gwiazdki. Ich liczba jest uzależniona od ilości ruchów, w jakich uda nam się wykonać zadanie, doboru specjalnych power-upów, oraz uzyskanych punktów.

Plansza podzielona jest na kilka światów. W jednym świecie znajduj się kilkanaście leveli, po przejściu których dopiero możemy rozpocząć przygodę w kolejnym epizodzie. Jak widzicie na zdjęciu powyżej, w przypadku Chamrm King nie zbieramy ani owoców, ani warzyw. Nie interesują nas także diamenty. Wszystko, czego nam trzeba, zapisane jest na początku levelu. Jeżeli w 7 poziomie powinniśmy uzyskać 35 grzybów – nic innego nie powinno nas interesować.

Standardowo, jak to bywa w ,,match 3″, staramy się połączyć w potrójne zestawienia takie same obiekty. W przypadku zadana z grzybami, musimy tak operować ruchami na planszy, by w konsekwencji wykorzystania wszystkich ruchów, w naszym koszyku znalazło się co najmniej 35 fioletowych halucynków.

2

Oczywiście nie zabraknie power-upów. Jeżeli uda nam się zbić więcej, niż 3 obiekty za jednym razem, dostajemy specjalne, bonusowe przedmioty, dzięki którym mamy szanse na większą ilość punktów. Takimi bajerami mogą być błyszczące motylki, czy kamienie, które w połączeniu z takimi samymi fantami, stworzą mieszankę doskonałą, która wybuchając, zniszczy również sąsiadujące elementy, dając nam dodatkową premię punktową.

Kiedy patrzymy na aplikację, nie przypomina nam się żadna ze znanych do tej pory produkcji, co jest dużą zaletą i osiągnięciem autorów. W dobie wiernych kopii, ciężko jest się wybić z czymś naprawdę dobrym.

Pobierz grę za darmo w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Charm King™PlayQ Inc.GamesBezpłatneDownload

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button