Cat Run – kocia wersja popularnego Froggera od polskich twórców

Stary, poczciwy „Frogger”, znany pewnie większości naszych Czytelników, powraca w kociej, nieco odmienionej wersji – tym razem na urządzenia z systemem iOS. Cat Run, bo pod taką nazwą można właśnie go znaleźć w AppStore, to polska produkcja, w której Twoim zadaniem jest przeprowadzenie kota na drugą stronę ulicy zanim przejedzie go jeden z rozpędzonych pojazdów.

Zasady samej gry są oczywiście proste, a nawet można by rzec – banalne. Musimy po prostu bezpiecznie przeprowadzić jak największą ilość kotów na drugą stronę ulicy. Zadanie to wykonujemy poprzez narysowanie naszemu bohaterowi ścieżki za pomocą ekranu dotykowego, co jest naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla posiadaczy iPadów.

Gdyby jednak producenci Cat Run nie zafundowali nam różnego rodzaju przeszkód czyhających na naszych futrzanych bohaterów, gra z pewnością po kilku minutach znudziłaby się, a przecież nie o to tu chodzi. Dlatego – poza pędzącymi samochodami – przeprowadzając koty na drugą stronę, musimy uważać na otwierające się studzienki (na dalszych poziomach, dodatkowo wystaje z nich łapiąca koty macka), a także potrafiące rozgonić naszych bohaterów cuchnące skunksy.

Podczas gry musimy także bacznie obserwować, czy nasze koty nie biją się ze sobą, a jeśli taką sytuację dostrzeżemy, natychmiast musimy interweniować, rozdzielając zwierzęta. Warto też dodać, że koty – w zależności od swojej budowy – różnią się szybkością biegu (kolejne ciekawe utrudnienie).

Do dyspozycji gracza jest sporo mniej lub bardziej wymagających plansz i wyzwań, więc każdy znajdzie na pewno coś dla siebie. Dodatkowo, posiadacze iPadów mogą zagrać w Cat Run HD z trybem multiplayer.

Grę można pobrać z AppStore. Jej cena wynosi $0.99.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button