Caps – gra dla wszystkich, którzy tęsknią za szkolnymi czasami

Na łamach naszego blogu pisaliśmy już o mobilnych wersjach różnych zabaw szkolnych. Były chociażby statki czy papierowa piłka nożna, ale jeszcze nie mieliśmy okazji przedstawić Wam gry „Caps”, czyli po naszemu kapsli.

Zasady gry w kapsle są raczej znane nieco starszym pokoleniom, jednak nasi Czytelnicy są w różnym przedziale wiekowym, dlatego na początku mała instrukcja. W „Caps” wcielamy się w rolę „dowódcy” kapsli, a naszym zadaniem jest takie sterowanie „żołnierzami”, by wypchnęli oni swoich rywali za pole gry. Zwycięzcą zostaje ten, któremu nie wyeliminowano wszystkich kapsli.

To, co szczególnie spodobało nam się w opisywanej przez nas mobilnej wersji szkolnej zabawy z dawnych lat, to przede wszystkim możliwość gry nie tylko w trybie Single Player, lecz również Multiplayer. Dzięki temu możemy sprawdzić swoje umiejętności w pojedynku z komputerem oraz ze swoimi znajomymi (na jednym urządzeniu bądź za pomocą sieci).

Przyznamy się szczerze, że podczas instalacji gry nieco obawialiśmy się o to, jak będzie wyglądało sterowanie w „Caps”. Na szczęście dość szybko okazało się, iż wszystko funkcjonuje tak, jak powinno, a podczas testu nie mieliśmy większych problemów z uderzaniem kapslami.

Do atutów gry stworzonej przez Avantis Game Studio na pewno zaliczyć również trzeba dużą ilość dostępnych poziomów. Jest ich bowiem aż 54, a każdy z nich coraz trudniejszy. Nie można też nie wspomnieć o tym, że w „Caps” do odkrycia jest aż 9 różnych stołów (to jest pól gry), między innymi: stół kuchenny i biurko.

Na koniec musimy pochwalić także oprawę graficzną Kapsli, gdyż jest ona bardzo dopracowana i sprawia, że nie chce się wyłączyć gry po pierwszych kilku minutach użytkowania.

Co ciekawe, „Caps” są do pobrania z Android Marketu zupełnie za darmo, a więc najlepiej jak sami je przetestujecie i ocenicie, czy są godne tego, by zostały na Waszym smartfonie dłużej.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button