Calculations – do prostych obliczeń

Zaglądając do Google Play i do wielu serwisów takiego typu jak nasz można śmiało stwierdzić, że coraz więcej aplikacji korzysta z interfejsu najnowszej wersji Androida, a więc Ice Cream Sandwich. Co ciekawe aplikacje te nie mają żadnego problemu z działaniem na wersjach 2.2 oraz wyższych. Jak widać – wielu osobom taki interfejs przypadł do gustu, więc większość producentów korzysta z tego wzoru, a Google jest zadowolone, że programy mają ten sam wygląd i są strasznie podobne w obsłudze. Jest to ogromny ukłon w stronę użytkowników, a konkretniej dla tych, dla których obsługa smartfona jest czynnością kłopotliwą. Co ciekawe – większość ludzi nie ma raczej kłopotu z obsługą kalkulatorów, lecz ten jest trochę bardziej skomplikowany od innych. Mówimy tutaj o aplikacji Calculations 4.0.

Program ten przeznaczony jest głównie do jednej rzeczy. Do liczenia wraz z licznymi udogodnieniami. Na samym początku widzimy ładnie wykonany, lecz prosty kalkulator. Nie różni się on zbytnio od tych w cenie kilku złotych w kiosku. Brakuje tutaj nawet zapisu do pamięci. Oczywiście wszystko to pojawia się w wersji płatnej. Nic więcej o takim
kalkulatorze napisać nie można poza tym, że jest. Kolejna przydatna funkcja to przeliczanie jednostek. Możemy przełączać się między naprawdę wieloma z nich. Do dyspozycji oczywiście kategorie takie jak odległość czy temperatura. Do tego wszystkiego dochodzi opcja przeliczania walut. Tych jest oczywiście mnóstwo i są stale pobierane z Internetu, by być jak najaktualniejszymi. Ciekawą funkcją jest także możliwość przeliczania rat i całkowitej płatności przy kredycie hipotecznym. Możliwe, że niewielu osobom się to przyda, no ale cóż. Najciekawsza jest ostatnia opcja, bo służy ona do… przeliczania napiwków.

Aplikację można traktować jako przydatną do prostych obliczeń i przeliczeń, lecz niestety brakuje bardziej zaawansowanych opcji. Dla jednych może być to wada, a dla innych jeszcze zaleta.

Aplikacja w dwóch wersjach: darmowej i płatnej.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button