Boulder Dash – uwaga, spadające głazy!

Dokładnie trzydzieści lat temu powstała pierwsza wersja ciekawej zręcznościówki o nazwie Boulder Dash. Jeżeli doskonale wiecie, o jakiej produkcji mowa, na pewno zainteresujecie się faktem, że Tapstar Interactive właśnie stworzyło jej mobilną, całkowicie odmienioną, edycję. Jeszcze nie mieliście okazji jej sprawdzić? No to nie ma co czekać – czym prędzej odwiedzajcie AppStore i Google Play!

Boulder Dash rozgrywka odbywa się w czymś w rodzaju wirtualnej kopalni. Jak to zwykle w takich miejscach, naszym celem jest zbieranie cennych błyskotek i zwracanie uwagi na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o te drugie, w tym przypadku są nimi przede wszystkim okrągłe głazy (występują też, między innymi, motylki oraz duszki) potrafiące zrobić głównemu bohaterowi niemałą krzywdę.

Mobilne dziecko studia Tapstar Interactive oferuje nam ponad dziesięć rozdziałów, w których znaleźć możemy ponad 200 etapów do ukończenia. Mimo że teoretycznie na samym początku powinno być dużo łatwiej, niż później, wierzcie lub nie, ale w Boulder Dash bardzo ciężko o bezproblemowe ukończenie zadania. Szczególnie, jeśli chcemy to zrobić na trzy gwiazdki.

Nie ma co ukrywać, że w porównaniu z oryginałem, mobilny Boulder Dash prezentuje się zdecydowanie lepiej. Ale nie martwcie się, nawet jeśli jesteście miłośnikami klimatów retro. Ludzie stojący za stworzeniem tej gry przygotowali bowiem specjalne plansze wzorowane na tych, jakie znaleźć można było w wersji wypuszczonej przez Petera Liepę i Chrisa Graya.

Oczywiście, nie od razu uzyskujemy tu dostęp do każdej planszy. Podczas wykonywania zadań robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zbierać jak najwięcej gwiazdek, ponieważ to właśnie one są swego rodzaju przepustką do konkretnych zbiorów leveli. Co w sytuacji, gdy nie chce nam się męczyć? Odpowiedź jest prosta – pozostają nam mikropłatności.

Sterowanie w smartfonowym Boulder Dash jest standardowe do granic możliwości, czyli mówiąc wprost – mamy do dyspozycji konsolkę służącą do poruszania się postacią oraz przycisk akcji. Nie uważam, by trzeba było pisać Wam na ten temat coś więcej. Bo jeżeli naprawdę lubicie gry wzorowane na retro zabawie, nie przejdziecie obok tego tytułu obojętnie!

Pobierz za darmo w Google Play oraz AppStore (banner poniżej).

icon
Boulder Dash® 30th AnniversaryBBG Entertainment GmbHGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button