The Blockheads – mobilny Minecraft, ale nie od Mojanga

Minecraft ma wielu swoich wielbicieli. Wiem, bo sam również lubię od czasu do czasu „zanurzyć” się w pikselowym, kwadratowym świecie i dać się ponieść wyobraźni. Niestety, mobilna wersja hitu od Mojanga pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście, poza Terrarią w Google Play jakiś czas temu pojawiła się kolejna „podróbka”, którą warto polecić. Mowa tu o The Blockheads.

The Blockheads nie jest całkowitym klonem Minecrafta. Warto to podkreślić na samym początku, by uniknąć wszelkich nieporozumień. No dobrze, ale wróćmy już do konkretów. W opisywanej grze gracz nie ma przed sobą konkretnego zadania. Nie musi w określonym czasie niczego zdobyć, zbudować czy gdzieś się znaleźć. Po prostu dostajemy do dyspozycji losowo wygenerowany teraz i… zaczynamy zabawę w crafting!

Surowców, które możemy wydobywać i z których jest szansa na stworzenie wielu fajnych rzeczy, jest dostępnych w grze całe mnóstwo. Nie myślcie więc sobie, że The Blockheads to coś, co znudzi Wam się po kilku minutach. Jeżeli tylko lubicie Minecrafta, gra ta powinna wciągnąć Was niemiłosiernie.

W opisywanej produkcji dostępne są dwa tryby gry. W Single Player budujemy wszystko sami, w Multiplayer – możemy stworzyć coś z naszymi znajomymi. Wszystko to w 2D, tak więc – niestety – nie tak jak w Minecrafcie, a w Terrarii.

Największy atut The Blockheads to cena. A raczej jej brak. Gra jest do pobrania za darmo. A mikropłatności? Są, ale bez nich można sobie poradzić bez najmniejszych problemów.

The Blockheads do pobrania za darmo w Google Play

Ocena Appsblog.pl: 9/10

Zakłady bukmacherskie

Back to top button