Battle Dragons – wyhoduj armię gadów!

Strategii opierających się na walce z innymi graczami nie brakuje na rynku – w tygodniu pojawia się ich nawet sporo, więc potencjalny gracz ma w czym wybierać. Jednak większość z nich jest jak zwykle wybrakowana przez samą chciwość twórców. Jak jest z bandą smoków?

unnamedCAKR8HK9

Battle Dragons to jak już wspominałem strategia typu Battle & Build od studia Spacetime Games, które ma już na swoim koncie parę udanych aplikacji, w tym dobrze znany Pocket Legend. W grze wcielamy się w zarządcę armii smoków, którą musimy obronić nasze terytorium, atakowane przez innych graczy. Oczywiście, jak to zazwyczaj bywa, każda defensywa sprowadza się w końcu do ofensywy i gdy załapiemy mechanikę gry, to sami zaczniemy napadać wrogie tereny, by zdobyć więcej surowców i przede wszystkim przewagę nad sąsiadami. W międzyczasie, gdy nasze stwory odpoczywają, my możemy zająć się rozbudową naszej bazy, co przyniesie nam więcej surowców i pomoże rozwijać technologicznie możliwości naszych sił zbrojnych. Twórcy udostępniają nam aż 43 unikalne budynki ekonomiczno-militarne i 13 struktur obronnych – więc jest na pewno z czego wybierać. Naszą grupę możemy rozbudowywać do 10 różnych rodzajów smoków, które można oczywiście ulepszać i delikatnie modyfikować. Rozgrywka nie nudzi się szybko – poprzez danie graczowi prawie wolnej ręki, możemy modyfikować naszą obronę jak tylko chcemy, tak samo z atakiem, a to daje nam dość duże pole do popisu.

unnamedCARF4K8Z

Grafika w grze jest bardzo przyjemna, kojarzy mi się z tymi wszystkimi Disney’owymi tworami, które ostatnio pojawiły się na ekranach filmów. Rysunkowa z dużą dozy obróbki cyfrowej. Animacje są oszczędne, ale bardzo dobre, nie zauważyłem w nich jakichś irytujących uchybień. Co do dźwięku, to temat muzyczny jak najbardziej mi odpowiadał, odgłosy jednostek też nie były najgorszej jakości, a to duży plus. Problem jest jedynie ze stabilnością serwerów, gra potrafi wyrzucić gracza w najmniej odpowiednim momencie, bez jakiejś wiarygodnej przyczyny. Z połączeniem też często napotkałem problemy.

Jeśli nie nudzą was strategie internetowe i macie ochotę podowodzić armią skrzydlatych bestii – ściągajcie śmiało!

Ocena AppsBlog to 7/10.

Battle Dragons do pobrania za darmo z Google Play.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button