Baseball Hero – zostań bohaterem boiska!

Baseball jest nadal mało znanym i lubianym sportem w naszym kraju, chociaż jego biedniejsza odmiana, jaką jest palant zdobywa rzeszę miłośników na lekcjach wfu. Mimo, że nie mamy w kraju boiska do tej dyscypliny z prawdziwego zdarzenia, możemy sprawdzić swoją zręczność na telefonie. Tak, kolejny powód, żeby odmówić sobie trochę ruchu, wiem :D

Baseball Hero jest aplikacją stworzoną przez Doodle Mobile Ltd., która ma na swoim koncie dopiero 3 gry w Google Play. W grze wcielamy się w drużynę baseballową, której zamiarem jest zdobycie mistrzostwa. Gramy zarówno miotaczami, jak i pałkarzami i staramy się wyprowadzić naszego przeciwnika w pole. System uderzeń i rzutów bardzo przypadł mi do gustu- polega on na wykonaniu gestu palcem, który przebiega przez dwa, bądź trzy punkty z czterech dostępnych. Trzeba zatem wyczuć, czy przeciwnik podkręci piłkę w prawo, żeby odpowiednio ją odbić. Wymaga to nabrania trochę wprawy, w pierwszym meczu puszczałem niemal wszystkie piłki, które nie były prostymi (prosty ruch palcem), ale po przejściu do kariery bardzo szybko przyzwyczaiłem się do pozostałych uderzeń. Czasem podczas odbicia trafi się także mały quick time event, w którym musimy połączyć jak najszybciej trzy punkty- sukces zaowocuje wybiciem piłki poza boisko, czyli homerun’em. Miotacz ma podobne zadanie- trzeba rzucić piłkę tak, by pałkarz jej po prostu nie odbił i nabijać strajki, póki nie przyjdzie nasza kolej na odbijanie. Gra ma trzy tryby- szybki mecz, który od razu rzuca nas do potyczki z przeciwnikiem, kampania, w której naszym zadaniem jest poprowadzić drużynę do zdobycia pucharu. Możemy tutaj inwestować w umiejętności naszej drużyny i kupować jej różne power upy. Ostatnim trybem jest trening- chyba nie muszę wyjaśniać, co się w nim dzieje ;).

Technicznie gra bardzo miło mnie zaskoczyła, bardzo ładna i płynna grafika 3D śmiga również na słabszych maszynach i wygląda to naprawdę bardzo ładnie. Piłka zachowuje się realistycznie, leci tam, gdzie lecieć powinna. Jedynie pomarudziłbym trochę na dźwięk – muzycznie gra naprawdę stoi dość kiepsko i na miejscu twórców zainwestowałbym w jakiś nowy kawałek.

Ocena ogólna to 8/10, mimo drobnych problemów, gra jest naprawdę warta uwagi. Polecamy!
Do pobrania za darmo w Google Play!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button