Babylonian Twins – platformówka osadzona w starożytności

Większość z Was miała pewnie kiedyś do czynienia z komputerem Amiga i zapewne dość dobrze wspomina te czasy. Właśnie przede wszystkim dlatego uważamy, że ten wpis powinien być dla Was interesujący. Przedstawimy w nim bowiem mobilną wersję platformówki Babylonian Twins, która w czasach pierwszych komputerów była swego czasu naprawdę popularną produkcją.

Głównymi bohaterami opisywanej platformówki są bracia bliźniacy z Mezopotamii, którzy po ucieczce z więzienia muszą stawić czoła różnym przeciwnościom losu – licznym wrogom i przeszkodom niebezpiecznym dla życia. Jest jednak jedno „ale” nasze sympatyczne postaci nie mogą w tym samym momencie chodzić. Jeżeli więc jeden z nich decyduje się na skok, drugi zamienia się w kamienny posąg i tak na zmianę.

Mimo iż niektórym z Was pomysł na „wyłączenie” jednego z bohaterów może wydawać się dziwny, to właśnie on jest tym elementem, dzięki któremu gra w Babylonian Twins jest naprawdę ciekawa. A to wszystko dlatego, że skamieniały kompan okazuje się często bardzo pomocny. W szczególności wtedy, gdy – na przykład – nie możemy dostać się do jakiegoś wysoko położonego miejsca, a na planszy nie dostrzegamy żadnych schodów ani innych pomocnych przedmiotów do zrealizowania celu.

Warto wspomnieć jeszcze o innych cechach opisywanych przez nas bliźniaków. Otóż każdy z nich posiada dodatkową moc. Jeden umie „wywiercić” dziurę w podłodze, natomiast drugi – rozbija kamienne ściany, co nierzadko okazuje się niezbędne do przejścia danego levelu.

A skoro już o poziomach mowa, to na ich ilość w Babylonian Twins narzekać na pewno nie można. Wprawdzie konkretnej liczby tutaj Wam nie zdołamy podać, ale możecie wierzyć nam na słowo: długo będziecie bawić się przy produkcie Cosmos Interactive, jeśli  tylko  – rzecz jasna – przypadnie on Wam do gustu.

Niestety, żeby cieszyć się wszystkimi możliwościami remake’u znanej niegdyś gry, trzeba w Google Play i AppStore zapłacić nieco ponad 10 złotych. Na szczęście, Cosmos Interactive opublikowało bezpłatną wersję (nie dotyczy iOS-a) swojej aplikacji, dzięki której możemy najpierw grę przetestować, a dopiero później zdecydować się na jej ewentualny zakup.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button