avast! Mobile Backup – zacznij robić kopie zapasowe!

Jak mawiają – ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe oraz na tych, którzy dopiero będą je robić. W tych słowach jest mnóstwo prawdy, ponieważ sprzęt elektroniczny potrafi odmówić posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Zazwyczaj dotyczy to wszelakich dysków twardych, pendrive’ów oraz kart pamięci, które to czasem psują się właściwie bez powodu. Ot tak – przestały działać. Dotyczy to również w wielu przypadkach naszych smartfonów, które bierzemy ze sobą wszędzie i często poddawane są różnym, zwykle przypadkowym, testom na przykład upadku czy zalania. Często danych nie da się już odzyskać.Z pomocą przychodzi nam avast! Mobile Backup.

Program, jak juz się pewnie domyślacie służy do robienia kopii zapasowych danych, które przechowujemy na telefonie. Niestety nie są to wszystkie dane, a tylko część, właściwie najważniejsza, z nich. Możemy skopiować sobie dane kontaktowe, dziennik połączeń, smsy, zdjęcia, pliki audio, filmy i aplikacje. Niestety nie zadbano o inne typy plików, a czasem przechowujemy na telefonie przeróżne dokumenty i tego typu sprawy.

Program wykonuje automatycznie kopie zapasowe i umieszcza je na naszym dysku Google, co oznacza, że mamy aż 15GB miejsca do wykorzystania – o ile oczywiście nie przechowujemy jeszcze tam żadnych plików. W programie znajdziemy także możliwość konfiguracji dotyczącą tego, kiedy mają się pliki automatycznie kopiować.

Podczas przywracania możmy wybrać to, co chcemy przywrócić. Cała aplikacja działa świetnie i jest niesamowicie prosta w użyciu. Poradzi sobie z nią nawet początkujący użytkownik, a do tego w programie – polski język!

I… czy wie ktoś co oznacza logo aplikacji?

Za darmo w Google Play!

)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button