Astronut – wyrusz w przestrzeń kosmiczną

Spora część mężczyzn w latach dzieciństwa marzyła o zostaniu astronautą. Z wiadomych względów, większość z tych marzeń zapewne spełza na niczym. Na szczęście w XXI wieku, by wyruszyć podróż w przestrzeń kosmiczną, niepotrzebny jest już specjalistyczny statek. Wystarczy bowiem jedynie telefon komórkowy, a najlepiej także i tablet, żeby frajda była jeszcze większa.

Główną postacią gry Astronut jest pewien astronauta, który podróżuje po różnych galaktykach. Żeby jednak było trochę dziwnie, nasz bohater nie ma żadnego pojazdu kosmicznego. Swoją przygodę musi więc odbywać „z buta”, a to jest niezwykle niebezpieczne, szczególnie w najdalszych zakątkach Wszechświata.

Zadanie gracza w opisywanej przez nas produkcji polega po prostu na skakaniu po planetach i innych obiektach astronomicznych. Sterując sympatycznym astronautą, musimy jednak uważać na kosmiczne niebezpieczeństwa czyhające na niego. Mowa tu przede wszystkim o wszelkiej maści laserach bądź kosmitach, które nie lubią mieć kontaktu z istotami im nieznanymi.

Mimo że spokojnie z Astronut można by zrobić kosmicznego Icy Towera, programiści ze studia The Iconfactory  postanowili zrezygnować z trybu nieskończonej rozgrywki (starasz się w nim pokonywać jak najdłuższy dystans, pobijając tylko rekordy) i w swoim dziele zaoferowali graczom aż 24 poziomy podzielone na 6 sektorów. Niestety, jedynie pierwsze cztery poziomy są darmowe. Za następne trzeba już płacić i jest to koszt około 2 dolarów (za wszystkie levele, oczywiście ;)).

Pisząc o Astronut, warto wspomnieć jeszcze o specjalnych bonusach, które można odblokowywać w czasie gry. Mamy tu na myśli różnego rodzaju ulepszenia pozwalające na szybsze i łatwiejsze  pokonywanie poziomów. Oczywiście, owych modyfikacji nie można zdobywać za darmo, dlatego tak ważne jest, by w trakcie rozgrywki zbierać specjalne kawałki planet.

Kosmiczną produkcję The Iconfactory pobierzecie za darmo z AppStore. Możecie zainstalować ją zarówno na swoim iPhonie, jak i iPadzie, co pozwoli Wam na zamienienie Waszego smartfona w kontroler do gry.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button