Astrid – zaplanuj dzień z Androidem

Zgodnie z prośbą jednego z Czytelników naszego blogu, postanowiliśmy zaprezentować Wam dzisiaj listę ToDo skierowaną specjalnie do użytkowników systemu Android. Dzięki programowi „Astrid” już  nigdy nie zapomnicie, co mieliście zaplanowane na dany dzień i prędzej czy później na pewno docenicie możliwości tej użytecznej aplikacji.

Na pierwszy rzut oka „Astrid” wygląda bardzo niepozornie, jednak posiada wszystkie podstawowe funkcje, które powinien posiadać każdy szanujący się menedżer zadań.

Sam program ma bardzo przejrzysty i czytelny interfejs, dzięki czemu już od pierwszego uruchomienia wiemy, jak wykorzystywać większość opcji dostępnych w aplikacji.

Co bardzo ważne, aby dodać zadanie do wykonania w narzędziu „Astrid” – w przeciwieństwie do innych tego typu aplikacji – niewymagane jest wypełnianie wszystkich możliwych pól (takich jak np. data, godzina). Ułatwia to bardzo pracę z programem oraz pozwala nam na szybkie zapisanie w przypadku, gdy obecnie nie mamy czasu zapisywać szczegółów.

Oczywiście „Astrid” daje też nam możliwość ustawienia przypomnień, co również należy zaliczyć do pozytywnych aspektów dotyczących tej aplikacji.

Podczas samego zapoznawania się z programem, bardzo spodobała się nam opcja umożliwiająca wybór priorytetów danego zadania. Gdy, na przykład, wybierzemy najwyższy stopień „ważności”, zadanie będzie widniało na górze naszej listy, dzięki czemu nie będzie już takiej sytuacji, że zapomnieliśmy o czymś dla nas bardzo ważnym.

Podstawowy „Astrid” jest bezpłatny i można go pobrać z Android Market. Wersja nieco ulepszona (posiadająca m.in. zapisywanie notatek głosowych) kosztuje natomiast prawie czternaście złotych.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button