Apple pyta: dlaczego ludzie wolą Androida?

Firma Apple, mimo że wciąż każdego roku chwali się coraz lepszymi zyskami, nie jest do końca zadowolona ze swoich wyników sprzedaży. Świadczyć o tym może chociażby fakt, iż zleciła ona jednej z amerykańskim firm przeprowadzenie badania wśród konsumentów, które miało znaleźć odpowiedź na pytanie,dlaczego ludzie wybierają Androida zamiast iOSa.

Niejednokrotnie informowaliśmy Was o tym, że iPhone’y gorzej sprzedają się od telefonów z Androidem. Większość z tych zamieszczanych przez nas statystyk dotyczyła jednak runku międzynarodowego, a więc można było znaleźć jeden prosty powód takiego stanu rzeczy: smartfony z Androidem są po prostu na każdą kieszeń, a iSmartfony już niekoniecznie. W tym wpisie zajmiemy się jednak badaniem jedynie konsumentów ze Stanów Zjednoczonych. W tym przypadku nie pojawią się więc już kwestie finansowe, gdyż – jak dobrze wiemy – w USA iSprzęt jest sprzedawany po w miarę niskich cenach, szczególnie w abonamentach.

Co w takim razie, poza ceną, sprawia, że ludzie wolą kupić telefon z systemem  Google’a zamiast wydawać pieniądze na urządzenie z iOS-em? Prawie połowa przepytanych Amerykanów (48%) odpowiedziała, że wybrała telefon z Androidem, gdyż nie chciała przechodzić do innego operatora komórkowego. Jest to z pewnością sygnał dla Apple, że musi zacząć myśleć o nawiązywaniu współpracy z jeszcze większą ilością firm oferujących usługi telekomunikacyjne.

Ciekawej odpowiedzi udzielił0, według nas, też 36% respondentów. Przyznali oni bowiem, że nie chcą smartfona z iOS-em, gdyż mają duże zaufanie do marki Google. Na pewno duży wpływ na ten wynik ma fakt, iż gigant z Mountain View oferuje Amerykanom znacznie więcej usług, niż, na przykład, mieszkańcom Europy.

Często ankietowani mówili również o tym, że zdecydowali się na systememGoogle’a, gdyż telefony z nim mają często duże wyświetlacze. Byli też tacy posiadacze Androida, którzy uważali, iż zasoby Google Play są zdecydowanie korzystniejsze od zasobów AppStore.

A oto pełne wyniki ankiety, o której pisaliśmy w tym wpisie:

Na koniec, pytanie do Was – dlaczego Wy, o ile w ogóle, wolicie telefony z Androidem od tych z iOS-em?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button