Anthill – stwórz armię mrówek i ochroń mrowisko!

Anthill to moja dzisiejsza propozycja dla użytkowników Androida i iOS’a. Ci drudzy mają trochę większego farta, gdyż gra jest obecnie przeceniona i można ją nabyć za darmo w AppStore. W Google Play za aplikację studia Thumbstar Games trzeba zapłacić przeszło 7 złotych.

Wyobraźmy sobie, że bierzemy udział w tower defense, gdzie zamiast wieży, bronić musimy mrowiska. Nie wiem czy wiecie, ale mrówki dzielą się na kilka grup – część z nich jest klasą robotniczą, inne natomiast jednostką do zadań specjalnych. W Anthill będzie to widać bardzo dokładnie. Do mrowiska napływają kolejne fale przeciwników. Naszym zadaniem jest uratowanie – co by nie mówić – domu przed niebezpieczeństwem.

Za pomocą gestów, musimy prowadzić nasze mrówcze zaprzęgi w różne miejsca planszy. Robotnice, czyli te najtańsze i najmniejsze robaczki przede wszystkim sprowadzają jedzenie do gniazda. Każda nowa mrówka by przetrwać, potrzebuje określonej ilości jedzenia. Wraz z kolejnymi zgonami przeciwników, jesteśmy w stanie kupować nowe postaci.

Robotnice nie nadają się do walki. Są jednak niezastąpione, jeśli chodzi o pomoc. Zabity przez groźne mrówy robak zostawia pancerz na ziemi. Musimy jak najszybciej zabrać go do mrowiska, by móc nakarmić całą załogę.

Na grubego zwierza trzeba będzie użyć silniejszej artylerii, jak na przykład bombardierów. Generalnie do naszej dyspozycji oddano cztery rodzaje mrówek, dzięki czemu każda ma co robić, a my możemy nimi dyrygować.

Napływający przeciwnicy podzieleni są na fale. Na początku nie jest trudno, gdyż zespoły są małe. Z czasem możemy mieć jednak kłopoty z opanowaniem zagrożenia. Należy na bieżąco uzupełniać skład wojska, by mieć ,,ludzi” do przeprowadzania działań obronnych.

Autorzy przygotowali dla swoich użytkowników kilka trybów. Najlepiej jest zacząć od story mode, a dopiero później porywać się na survive. Ja popełniłam błąd i zostałam zjedzona co do joty już w ciągu pierwszych kilku sekund :) Polecam!

Pobierz grę w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close