Anodia – nowoczesne podejście do klasyki

Pamiętacie gry, w których odbijało się piłeczkę od ruszającej się platformy i zbijać trzeba było swego rodzaju klocki znajdujące się na górnej części planszy? Jeżeli odpowiedzieliście na to pytanie twierdząco, a dodatkowo należycie do miłośników tego typu produkcji, to z całą pewnością spodoba Wam się gra z tego wpisu. Anodia, bo o tej aplikacji mowa, pokazuje w bardzo dobry sposób, jak można klasyczną rozgrywkę przeistoczyć w coś nowoczesnego, a zarazem godnego uwagi. Wzrosło w Was zainteresowanie? W takim razie czytajcie dalej.

Już na samym początku warto wspomnieć, że opisywana przez nas tutaj gra stworzona została w naszym kraju, a dokładniej mówiąc we Wrocławiu. Jest to kolejny argument, że Polacy są w stanie tworzyć naprawdę świetne produkcje, które potrafią przypaść do gustu nie tylko nam, lecz także mieszkańcom innych krajów europejskich, a nawet wymagającym Amerykanom.

Jeśli chodzi o rozgrywkę w Anodii, to jest ona niemal identyczna, co w „odbijankach”, o których wspominaliśmy kilka linijek wcześniej. Gracz ma zatem do dyspozycji swego rodzaju platformę, którą steruje, a jego zadanie polega na niszczeniu konkretnego elementu za pomocą odbijanej piłeczki.

Wrocławską produkcję od całej reszty tego typu aplikacji wyróżnia przede wszystkim to, że nie niszczymy w niej równie ułożonych, kolorowych klocków, lecz bardzo różnych, często niezrozumiałych, wzorków. Czasem, na przykład, należy niszczyć kolorowe bąbelki, a czasem złożone z pikseli żyrafy.

Oczywiście, w trakcie rozgrywki można zbierać różnego rodzaju bonusy. Niektóre potrafią pomóc nam w szybszym przejściu danego poziomu, a inne wręcz przeciwnie – bardzo utrudniają to zadanie. Konkretnych ulepszeń nie będziemy tutaj opisywać – można bowiem bez większego problemu dostrzec je w filmiku zamieszczonym na końcu tego wpisu.

Anodia jest do pobrania z AppStore za 1,59€. Cena nie jest wysoka, biorąc pod uwagę, że gra oferuje naprawdę sporo godzin zabawy, a dodatkowo przystosowana jest zarówno do wyświetlaczy iPhone’ów, jak i Nowych iPadów wyposażonych w wyświetlacz Retina.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button