Angry Birds Space – pierwsze wrażenia z gry w najnowszy produkt Rovio

Na łamach naszego blogu pojawił się już niejeden wpis dotyczący produkcji „Angry Birds Space”. Do tej pory o najmłodszym, mobilnym dziecku studia Rovio pisaliśmy jedynie w kategorii zapowiedzi. Dzisiaj jednak możemy już napisać nieco więcej o szczegółach kosmicznej wersji Wściekłych Ptaków, a wszystko dlatego, że wczoraj (22 marca) pojawiły się one wreszcie w  ofercie Google Play oraz AppStore. Jesteście zatem gotowi na podróż poza orbitę naszej planety? Jeżeli tak, to zapinajcie pasy, ruszamy!

Tak, jak zapowiadano, kosmiczna wersja Angry Birds sporo rożni się od swoich poprzedniczek (szczególnie jeśli chodzi o samą rozgrywkę, lecz o tym za chwilę).

Już przy pierwszym uruchomieniu gry bardzo przypadło nam do gustu samo menu główne. Wprawdzie w poprzednich wersjach Wściekłych Ptaków również mieliśmy do czynienia z solidnie przygotowanymi elementami wyboru rozgrywki, lecz w wersji „Space” wygląda to – przynajmniej według nas – jeszcze lepiej.

Mimo że większość z Was pewnie nie będzie zaskoczona, że w  „Angry Birds Space” można pochwalić również efekty dźwiękowe, musimy o tym wspomnieć, gdyż muzyczka z kosmicznych „Birds-ów” naprawdę jest miła dla ucha i pozwala nam na osiągnięcie jeszcze lepszej przyjemności z gry.

Przejdźmy jednak do samej rozgrywki, gdyż to właśnie ona została najbardziej zmieniona w porównaniu z poprzednimi wersjami „Angry Birds”.

Z racji tego, że ptasi bohaterowie produkcji studia Rovio znaleźli się w kosmosie, strzelanie nimi nie jest już takie proste, jak dotychczas. Oczywiście wciąż mamy do wykorzystania procę, lecz – przez brak grawitacji – ptaki latają nie zawsze tam, gdzie byśmy tego chcieli. Co ciekawe, Rovio postanowiło w najświeższych Wściekłych Ptakach stworzyć pewne ułatwienie dla graczy i za każdym razem, gdy celujemy naszym bohaterem, na ekranie ukazują się kropki, pokazujące, w jakim kierunku będzie leciało wystrzelone przez nas stworzenie.

Producent gry poszedł w dobrym kierunku odświeżając serię Angry Birds, nie jest to kolejna odsłona gry  różniące się jedynie planszami, jest to produkcja, którą można na nowo odkryć. Oczywiście o „Angry Birds Space” można by było pewnie pisać jeszcze wiele. Najlepiej chyba jednak będzie, jeśli sami pobierzecie tę grę i ocenicie, czy jest ona warta całej tej przedpremierowej otoczki. Nam się grało wybornie.

Kosmiczną wersję Wściekłych Ptaków można pobrać z Google Play oraz AppStore.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button