Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #8

Przed nami już ósme wydanie Androidowych Okazji – naszego cyklu, w którym prezentujemy Wam najlepsze gry, jakie są obecnie przecenione w Google Play. Wprawdzie Mikołajki były wczoraj, ale mamy nadzieję, że nasz prezent w postaci fajnych i niedrogich produkcji przyjmiecie z uśmiechem. Jesteście gotowi na kolejną, porządną dawkę wyprzedaży? W takim razie nie będziemy już niepotrzebnie przedłużać wstępu – zapraszamy do lektury.

Granny Smith

Gra, która raz na zawsze zmieni Wasze podejście do siwowłosych pań chodzących o laskach. W opisywanym tutaj runnerze wcielamy się w postać babci, której zostały ukradzione słodziutkie, zieloniutkie jabłuszka. Naszym zadaniem jest gonienie złodzieja po mieście pełnym wysokich wieżowców, krętych i dziurawych dróg oraz wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw. Wszystko to… na wrotkach. Brzmi zabawnie? Taka właśnie jest gra Granny Smith.

Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu produkcji, w dziele studia Mediocre naszym głównym celem jest bicie własnych rekordów. Wraz z naszym postępem w grze dostajemy coraz więcej możliwości ulepszania naszej głównej bohaterki, dzięki czemu możemy w jeszcze efektywniejszy sposób pokonywać kolejne kilometry.

Pod względem graficznym Granny Smith to niezwykle udana produkcja. Plansze wyglądają w grze komiksowo i niezwykle kolorowo. Według mnie, godne pochwały są również dźwięki zastosowane w grze. Na co dzień opisywana aplikacja kosztuje $1,99. Obecnie pobrać ją można za połowę mniej. Granny Smith do pobrania za $0,99 w Google Play

Another World

Teraz coś dla fanów prawdziwych klasyków. Jeżeli w latach 90. ubiegłego stulecia mieliście już okazję „naparzać” w różnego rodzaju gierki, być może zetknęliście się już z Another World. W tej platformówko-strzelance kierujemy naukowcem, który zostaje zesłany do innego świata pełnego różnych nieprzyjacielskich istot. Nasze zadanie polega na niszczeniu wszystkiego, co się rusza. Oczywiście, wszystko to na planszach pełnych wielu pułapek.

Do wyboru mamy w grze trzy poziomy trudności. Jeżeli okaże się, że poziom normalny jest dla nas zbyt łatwy, możemy spróbować sił w Hard Mode oraz Hardcore Mode. Ten drugi jest zdecydowanie trudniejszy od oryginału, dlatego mniej doświadczeni gracze na samym początku raczej nie powinni się na niego decydować.

Oprawa audiowizualna wersji mobilnej Another World została stworzona w taki sposób, by przypominała o pierwowzorze, jednak nie była w tyle do dzisiejszych produkcji. Tak więc jeśli nie lubicie mocno przerobionych remake’ów – będziecie raczej zadowoleni. Do niedawna opisywana gra kosztowała prawie dwa dolary. Teraz kosztuje dolara mniej. Another World do pobrania za $0,99 w Google Play

Sprinkle

Historia pewnego stworka o niebieskiej karnacji, który jest strażakiem. Jak nietrudno się domyślić, w grze kierujemy wspomnianym osobnikiem, a nasze zadanie sprowadza się do gaszenia pożarów, jakie nastąpiły po deszczu meteorytów. Wbrew pozorom, sprawa prosta nie jest, gdyż wirtualny świat stworzony na potrzeby gry jest kręty i dziurawy jak szwajcarski ser. Musimy więc bardzo umiejętnie wykorzystywać dostępną wodę. Szczególnie, że jej zasoby są ograniczone.

Do przejścia w Sprinkle mamy ponad 50 poziomów. Każdy z nich jest na swój sposób unikalny, a im dalszy, tym trudniejszy do ukończenia. Mimo że gra nie oferuje nam wielu dodatków dla naszego bohatera oraz innych tego typu gadżetów, zabawa w gaszenie pożarów naprawdę potrafi przypaść do gustu, bo wymaga od nas logicznego myślenia, a nie jedynie bezmyślnego wykorzystywania wirtualnych przycisków.

Graficznie gierka prezentuje się bardzo dobrze. Nie brakuje niczego także zastosowanym w niej dźwiękom, które są niezwykle miłe dla ucha i potrafią skutecznie umilić czas spędzony nad grą. Sprinkle kosztuje na co dzień $1,99. Obecnie pobrać ją można za 99 centów. Sprinkle do pobrania za $0,99 w Google Play

R-Type

Kolejny remake w tym cyklu. Tym razem gry z lat 80. dwudziestego wieku. W R-Type naszym zadaniem jest kierowanie statkiem kosmicznym powołanym do walki z obcymi zagrażającymi naszej planecie. Wprawdzie gier o tego typu fabule powstało całe mnóstwo, ale tą – chociażby ze względu na sentyment – uważam, że warto się zainteresować, bowiem potrafi zabić naprawdę sporo wiele nudnych chwil.

Z racji tego, że mobilny R-Type to tylko remake, nie oferuje on wielu bonusów do zdobycia i innych tego typu dodatków, które są obecnie dodawane do gier. Producenci opisywanej gry pokusili się tylko i wyłącznie o globalny ranking wyników, w którym możemy porównywać swoje osiągnięcia z tymi, jakie zdobyli inni gracze.

Smartfonowa wersja R-Type nie różni się od pierwowzoru także i oprawą audiowizualną. Każdy dźwięk jest taki sam jak w oryginale, podobnie jak piksele, z których składają się poszczególne plansze. Ile za tę strzelankę trzeba było do niedawna płacić? Prawie dwa dolary. Teraz cena wynosi tylko $0,99. R-Type do pobrania za $0,99 w Google Play

F-Sim Space Shuttle

Jeżeli marzyliście kiedykolwiek o tym, by zasiąść za sterami promu kosmicznego, powinniście być zadowoleni z tego, co opisywana tutaj aplikacja oferuje. Zadaniem gracza w F-Sim Space Shuttle jest wylądowanie wspomnianą wcześniej maszyną do latania w kosmosie. Za pierwszym i drugim razem frajda jest spora. Niestety, rozgrywka w grze studia Ledinsky Software nudzi się bardzo szybko , a więc na pewno nie można nazwać jej apką na długie, długie godziny.

Największą zaletą F-Sim Space Shuttle jest bez dwóch zdań oprawa audiowizualna. Efekty dźwiękowe towarzyszące wirtualnemu lotowi są niezwykle realistycznie, podobnie jak wygląd produkcji, dzięki któremu możemy poczuć się tak, jakbyśmy faktycznie mieli okazję wcielić się w postać sternika promu kosmicznego.

F-Sim Space Shuttle zazwyczaj kosztuje $3,99. Obecnie można tę grę pobrać za zaledwie $0,99. Czy warto? Jeżeli lubicie tego typu apki, zdecydowanie tak. F-Sim Space Shuttle do pobrania za $0,99 w Google Play

To już wszystko na dzisiaj. Mamy nadzieję, że udało Wam się pobrać coś fajnego i będziecie mieli co robić przez cały najbliższy weekend. Jeżeli macie jakieś propozycje, uwagi czy po prostu chcecie coś skomentować, co dotyczy naszego cyklu Androidowe Okazje – piszcie śmiało! :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button