Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #64

Hej! Witajcie w pierwszym w tym roku, a ogólnie już sześćdziesiątym czwartym, odcinku naszego cyklu Androidowe Okazje. Prawdopodobnie wypłukaliście się w ciągu ostatnich kilku dni, dlatego też nie możecie sobie pozwolić na wydawanie zbyt dużych pieniędzy na gry i aplikacje dostępne w Google Play. Nie martwcie się tym jednak na wyrost, bowiem wielu twórców zdecydowało się na przeceny swoich dzieł. I – co najważniejsze – nie mowa tu o mało znanych producentach, lecz takich, których spokojnie nazwać można najwyższej klasy.

GTA: Chinatown Wars

Mobilna wersja mafijnej gry, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Wcielamy się w niej w postać niejakiego Huanga Lee, który stara się za wszelką cenę udowodnić swojej rodzinie, iż posiada wystarczające umiejętności, aby zostać dobrym i cenionym na ulicy gangsterem.

Podobnie jak w PC-owych edycjach, w GTA: Chinatown Wars naszym celem numer jeden jest wykonywanie wszelkiego rodzaju misji zleconych nam przez mniej lub bardziej znane osobistości półświatka. Oczywiście, w naszych działaniach mamy pełną swobodę, dlatego też możemy sobie na pewien czas odpuścić fabularne zadania i zamiast tego skupić się na szaleństwach na drodze.

Mimo że grafika na pierwszy rzut oka wydaje się tutaj nie powalać na kolana, zdecydowanie można do niej przywyknąć. Wyraźnie widać, iż została zrobiona z myślą o typowo mobilnych graczach, którym zależy przede wszystkim na grywalności, a nie wyjątkowo realistycznych efektach. Niektórzy z Was mogą narzekać na izomeryczny widok z kamerki, ale prawdopodobnie fani GTA 2 będą wniebowzięci tym, że nie zdecydowano się tutaj na tradycyjny trójwymiar.

Rockstar Games wypuścił swoje najnowsze mobilne GTA kilka dni temu. Od daty premiery trwa przecena, dzięki której nie musimy płacić za grę ponad 20 złotych, lecz zaledwie 12,99 PLN. Pobierz GTA: Chinatown Wars za 12,99 PLN w Google Play

Knights of Pen & Paper

Pikselowa gra RPG, która powinna spodobać się tym, co spędzają godziny, grając w… planszówki. Knights of Pen & Paper oferuje nam zabawę znaną przede wszystkim z papierowych gier. Mamy tutaj okazję kierować losami trzech bohaterów, przemierzać lochy i starać się zabijać każdego napotkanego przez nas wroga.

Produkcja Knights of Pen & Paper daje nam okazję nie tylko do tego, aby sterować głównymi postaciami rozgrywki, lecz także samym mistrzem gry. Jeżeli chodzi o najważniejsze cechy aplikacji, zdecydowanie warto wspomnieć o całkiem sporym wyborze klas i profesji, a także turowym systemie walki, jaki z pewnością spodoba się miłośnikom gier retro.

W kwestii audiowizualnej gra wypada całkiem nieźle, o ile ktoś lubi wszystko, co związane jest z pikselami. Godny odnotowania jest również fakt, iż w Knights of Pen & Paper znalazło się miejsce dla opcji personalizacyjnych, dzięki którym możemy, na przykład, zmieniać wygląd naszego wirtualnego stołu do gry.

Obecnie Knights of Pen & Paper kosztuje nieco ponad 8 złotych. To prawie o połowę mniej, niż do tej pory. Pobierz Knights of Pen & Paper za 8,99 PLN w Google Play.

Magicka 

Nie, to nie pomyłka – popularna gierka Magicka, którą większość z Was kojarzy pewnie dzięki PC-om, dostępna jest także w wersji mobilnej. I co dla nas najważniejsze, dostępna jest obecnie w obniżonej cenie, a to zdarza się niezwykle rzadko.

Przenośna edycja produkcji Magicka sporo różni się od swojego pierwowzoru. Co oczywiste, posiada zupełnie inny system sterowania oraz nieco odmienioną rozgrywkę, w której – co już pozostało bez zmian – kierujemy zakapturzonymi czarodziejami, a naszym celem jest zabijanie oponentów.

magick

Magicka zawdzięcza swój sukces bardzo rozbudowanej kampanii jednoosobowej, ale tak naprawdę system kooperacji daje w niej najwięcej frajdy. Istotną zaletą gry zdecydowanie jest ogromny wybór czarów, które możemy sobie modyfikować i tym samym stworzyć coś jedynego w swoim rodzaju. Kombinacje liczone są w tysiącach, a to oznacza, że zawsze jest co robić.

Co do grafiki, wszystko najlepiej widać na screenach. Zadowoleni powinni być w tym wypadku przede wszystkim miłośnicy komiksowych, kolorowych produkcji, ale pewnie i inni znajdą w grze coś, czemu należy się pochwała.

Magicka przeceniona została o prawie połowę. Jej obecna cena to tylko 6 złotych i 30 groszy. Nie chce nam się wierzyć, by ktokolwiek z Was zastanawiał się, czy warto skorzystać z tej oferty. Pobierz Magicka za 6,30 PLN w Google Play.

Machinarium

Nietypowa, a wręcz bardzo oryginalna, przygodówka typu point and click. Jej akcja rozgrywa się w świecie pełnym maszyn oraz robotów, gdzie nie ma miejsca ani dla ludzi, ani dla innych istot, które oddychają w naturalny sposób.

Bohater Machinarium jest istotą z metalu. Pewnego dnia zostaje wygnany na wysypisko śmieci, a kiedy już udaje mu się stamtąd uciec, dowiaduje się o planach zawładnięcia światem przez pewnych szaleńców. Cel numer jeden jest łatwy do wytłumaczenia – nie możemy doprowadzić do tego, by spełniły się zamiary czarnych charakterów.

W grze czeka na nas całe mnóstwo logicznych wyzwań. Przejście wszystkich z nich zajmuje dobrych kilka godzin, co jak na tego typu produkcję jest całkiem niezłym wynikiem. Jeżeli chodzi o sam wygląd Machinarium, zdecydowanie nie można się do niczego przyczepić. Wszystko jest specyficzne, jak sama gra, jednak zdecydowanie jest to zaleta, a nie wada.

Machinarium kosztuje w chwili obecnej 8,26 PLN. Jeżeli nie graliście w tę apkę, nadrobienie zaległości absolutnie Wam się przyda. Pobierz Machinarium za 8,26 PLN w Google Play.

Jak to mówią, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Noworoczne Androidowe Okazje dobiegły końca, ale nie oznacza to – oczywiście – że za tydzień do Was nie wrócimy. Mamy nadzieję, że kilka najbliższych dni przyniesie nam kolejne przeceny, o których będziemy mogli Wam wspomnieć na łamach AppsBlogu. Tymczasem, życzymy Wam udanego przyszłego tygodnia i – tradycyjnie – prosimy o komentarze z uwagami lub pochwałami, jakie chcielibyście skierować w naszą stronę. Cześć!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button