Android Device Manager – znajdź swój telefon w domu!

Jedną z najprzydatniejszych rzeczy, którą ostatnio bardzo często wykorzystuję w swoim telefonie jest Android Device Manager. W skrócie jest to aplikacja, która pozwala nam na zlokalizowanie swojego telefonu i wykonanie kilku podstawowych akcji, które mogą nam się przydać ze zdalnym telefonem. Wielokrotnie miewałem problem, że kładłem telefon w jakimś miejscu w domu i nie wiedziałem gdzie się on znajduje. Albo zostawiłem u znajomego i też nie wiedziałem gdzie jest. Z pomocą przyszła właśnie aplikacja od Google – Android Device Manager.

Jak używać aplikacji?

Pobieramy Android Device Manager, którą znajdziecie pod TYM adresem. Oczywiście instalujemy ją. Następnie logujemy się za pomocą konta Google i… gotowe! Od teraz możemy z łatwością lokalizować swój telefon!

Robimy to na stronie
https://www.google.com/android/devicemanager
Znajdziemy tutaj trzy opcje.
1. Zadzwoń. Telefon będzie głośno dzwonil przez pięć minut, albo do naciśnięcia przycisku zasilania. Niesamowicie przydatna opcja, jeśli zostawiliśmy telefon gdzieś w naszym domu/mieszkaniu i nie pamiętamy gdzie. Smartfon będzie dzwonił nawet, jeśli wyciszyliśmy dzwonek.

2. Zablokuj. Blokujemy telefon hasłem. Niestety nie uchroni to naszego telefonu przed ewentualnym wykasowaniem danych przez np. złodzieja, jeśli uda mu się w jakiś sposób wgrać nowy system, lecz na pewno pomoże, gdy nie chcemy stracić danych i nie pozwolić na dostanie się do naszych informacji.

3. Wymaż. Wymaże wszystkie dane z telefonu. Nikt się już do nich nie dostanie.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button