Android 4.2 już wkrótce dostępny?

Firma Google w ciągu kilku najbliższych tygodni ma zaprezentować Androida 4.2 – podaje zagraniczny serwis Android&Me. Jest to dość zaskakująca wiadomość, biorąc pod uwagę, że dopiero nieco ponad 2% wszystkich urządzeń pracujących dzięki zielonemu robocikowi zostało zaktualizowanych do systemu w wersji o nazwie Jelly Bean.

Android 4.1 został zaprezentowany pod koniec czerwca bieżącego roku. Pierwszym urządzeniem, które otrzymało do niego aktualizację był smartfon Galaxy Nexus. Obecnie wciąż niewiele jest gadżetów z Jelly Bean. Według najnowszych statystyk, stanowią one zaledwie 2% wszystkich urządzeń z zielonym robocikiem.

Wśród szczęśliwych posiadaczy najnowszego systemu od Google’a są póki co jedynie właściciele najlepszych obecnie smartfonów na rynku, między innymi, Samsunga Galaxy SIII, Galaxy Note’a II czy HTC One X+.  Biorąc pod uwagę, jak małą popularnością cieszą się „żelkowe fasolki” po ponad 3 miesiącach od premiery, musimy przyznać, że bardzo zdziwiła nas informacja o tym, że Google jeszcze w tym roku zaprezentuje kolejną wersję swojego systemu.

Key Lime Pie, bo tak podobno nazywać ma się Android 4.2, posiadał będzie więcej narzędzi personalizacyjnych. Serwis Android&Me informuje, że użytkownicy nowej wersji systemu będą mogli w łatwiejszy sposób dostosowywać wygląd „wewnętrzny” swojego urządzenia, a być może także dostaną opcje, jakich nie było w dotychczasowych Androidach.

Wiele wskazuje na to, że Google w swoim nowym systemie stworzy ulepszoną aplikację sklepu Google Play. Będzie ona oferowała, między innymi, zaawansowane wyszukiwanie programów i gier.

Na łamach zagranicznych portali informacyjnych często pojawiają się plotki odnośnie nowego odtwarzacza video w Androidzie. Niestety, póki co nie znamy szczegółów na temat tego projektu, ale obiecujemy Wam, że będziemy śledzić tę sprawę na bieżąco.

Redaktorzy Android&Me nieco miejsca w swoim wpisie poświęcili jeszcze projektowi Roadrunner. Dzięki niemu urządzenia z Key Lime Pie będą podobno działały dłużej na baterii, niż w przypadku Jelly Bean i starszych wersji. Czy to prawda? Przekonamy się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Niektórzy twierdzą, że Androida 4.2 zobaczymy przy okazji premiery nowych smartfonów z linii Nexus, która odbyć ma się w pierwszych dniach listopada br.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button