Amazon przedstawia GameCircle

W ostatnim czasie mówi się bardzo często o dwóch 7-calowych tabletach – Google Nexusie i zapowiadanym niedawno iPadzie Mini. Nie można jednak zapominać o tym, że póki co królem wśród małych tabletów jest Kindle Fire. Tym, co nie mogą się jakoś przekonać się do wspomnianego produktu Amazona, postanowiliśmy napisać o GameCircle – nowym pomyśle na przyciągnięcie graczy i deweloperów do sklepu z aplikacjami na Fire’a.

Liczba sprzedanych tabletów z serii Kindle powiększa się dosłownie w każdym miesiącu. Mimo że Amazon nie może narzekać na rozwój wydarzeń związany z Fire, zdaje sobie sprawę, iż zbliżające się sklepowe premiery Google Nexusa oraz iPada Mini (najprawdopodobniej już w październiku) mogę nieco namieszać na rynku 7-calowych urządzeń. Aby nie stracić więc swoich użytkowników, ekipa Jeffa Bezosa postanowiła stworzyć GameCircle.

Zacznijmy od tego, czym jest opisywane przez nas, nowe dzieło firmy z Seattle. Otóż GameCircle to nic innego jak swego rodzaju platforma społecznościowa stworzona z myślą o osobach grających w gry na swoich tabletach wyprodukowanych przez Amazona.

Jak czytamy na zagranicznych portalach, najnowszy pomysł twórców Kindle Fire będzie pozwalał każdemu na udostępnianie informacji na temat tego, jakie aplikacje posiada na swoich sprzęcie, a także jakie osiąga na nich wyniki. Dzięki temu deweloperzy nie będą już musieli martwić się o tworzenie klasyfikacji wyników w swoich produkcjach, a gracze w szybszy sposób poinformują znajomych, że właśnie pobili rekord w ulubionej produkcji.

W chwili obecnej, niestety, nie można przetestować funkcjonalności GameCircle. Pierwsza gra w pełni wykorzystująca ową platformę powstanie dopiero za kilka tygodni, tak więc z wszelkimi testami na razie musimy się wstrzymać.

A Wam jak podoba się pomysł Amazona? Uważacie, że dzięki niemu wzrośnie liczba użytkowników Kindle Fire czy może to jednak wkrótce Google Nexus bądź iPad Mini zostanie najpopularniejszym 7-calowym tabletem?

Zakłady bukmacherskie

Back to top button