Alien Breed – remake starej strzelanki

Pamiętacie może grę Alien Breed, która była niezwykle popularną produkcją w ostatnim dziesięcioleciu XX wieku? Jeżeli tak, to zapewne ucieszy Was wiadomość, że w AppStore można znaleźć naprawdę dobry remake tej strzelanki. Jeżeli natomiast kompletnie nie kojarzycie wspominanego tworu studia Team17, być może ten wpis właśnie go Wam przypomni i sprawi, że wrócą Wam wspomnienia z dzieciństwa.

Gra z tego wpisu zadebiutowała na pierwszych konsolach do gry dokładnie w roku 1991. Niektórzy z naszych Czytelników mają więc prawo kompletnie nie kojarzyć tej produkcji, dlatego na początku napiszemy nieco o samej fabule gry, a później przejdziemy do omówienia głównych cech jej wersji mobilnej.

W Alien Breed gracz steruje żołnierzem, który wysłany zostaje na misję specjalną do stacji kosmicznej. Okazuje się bowiem, że ta została opanowana przez kosmitów niemających pokojowych zamiarów i gotowych zrobić wszystko, by zniszczyć cały gatunek ludzki. Jak to zwykle bywa w tego typu produkcjach, nasze zadanie w głównej mierze polega na strzelaniu do wszystkiego, co się rusza. Żeby było ciekawiej, sterowaną przez nas postać i jej wrogów widzimy z góry, co dla przedstawicieli młodszego pokolenia może wydawać się nieco dziwne.

Tak, jak w oryginale, mobilny Alien Breed zapewnia rozrywkę na kilka dobrych godzin. Poza poziomami znanymi z oryginału gry i wersji Special Edition do dyspozycji graczy na iOS-ie oddano również kilka zupełnie nowym leveli, tak żeby i doświadczonym maniakom niczego nie brakowało.

Jeśli chodzi o sterowanie, to odbywa się ono za pomocą wirtualnej konsolki (dziwne, żeby było inaczej ;)). Baliśmy się początkowo, że to przez ten element nie będzie można poczuć klimatu starego, dobrego Alien Breed. Wystarczyło jednak tylko przez chwilę popatrzeć na retro oprawę graficzną aplikacji, by wszystkie inne zamieszczone w niej elementy stały się w ogóle niezauważalne.

Gdybyśmy mieli znaleźć jakąś wadę produktu ekipy Team17, na pewno wspomnielibyśmy o jego cenie. Za Alien Breed zapłacić trzeba bowiem w AppStore prawie 4 dolary. Jeżeli jednak ktoś jest prawdziwym miłośnikiem gier, na pewno i tak pobierze mobilny remake produkcji, której możliwości niegdyś testował na Amidze.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button