Alfabet dla Dzieci – aplikacja dla najmłodszych

Jeżeli Wasze pociechy rozpoczęły właśnie naukę polskiego alfabetu, aplikacja edukacyjna z tego wpisu powinna ułatwić życie zarówno im, jak i Wam. Nie będziecie bowiem musieli już spędzać wiele czasu ze swoimi pociechami, by powtórzyć z nimi materiał niezbędny do szkoły.

Gra z tego wpisu stworzona została przede wszystkim z myślą o dzieciach, które dopiero co poznają literki używane w polskim języku. Przydać się powinna jednak i tym, którzy podstawowe elementy naszego alfabetu znają, lecz jeszcze nie na tyle dobrze, by swoją wiedzę wykorzystywać w praktyce.

W aplikacji dostępne są wirtualne karty dla każdej z literek. Na kartach wyświetlane są cztery obrazki związane z wyrazem rozpoczynającym się na konkretną literę. Dla „S” mamy, na przykład, słońce.

Poza teorią, Alfabet dla Dzieci, to także praktyka. Autorzy opisywanej aplikacji przygotowali trzy mini-gry, pozwalające na utrwalenie wiedzy wiedzy zdobytej w programie. Pierwsza z gier polega na ułożeniu w prawidłowej kolejności liter z rozsypanki, tak aby słowo oznaczało to, co widzimy na obrazku.

Kolejne dwie gry to wskazywanie liter użytych przez specjalnego lektora oraz rysowanie liter. Ta ostatnia zabawa uczy dzieci także prawidłowej kolejności w pisaniu, dzięki czemu prościej będzie im pisać na zwykłym papierze i zapobiegnie to nabywaniu złych nawyków.

Alfabet dla Dzieci do pobrania za €0,89 w AppStore

Ocena AppsBlog.pl: 7/10

Zakłady bukmacherskie

Back to top button