AirDroid – zarządzanie telefonem z poziomu komputera

W Android Market można znaleźć sporo aplikacji, które oferują nam możliwość zarządzania naszym smartfonem z poziomu komputera. Jakiś czas temu pisaliśmy chociażby o Unified Remote, którego jeszcze do niedawna uważaliśmy za ideał. No właśnie, do niedawna. Wszystko zmieniło się bowiem, gdy przeglądając internet natrafiliśmy na AirDroid.

Gdy będziecie czytać najważniejsze funkcje AirDroida z pewnością wielu  z Was może stwierdzić, że program ten niczym szczególnym się nie wyróżnia i raczej nie ma sensu go pobierać. Radzimy jednak, by najpierw przetestować aplikację, a dopiero później się na jej temat wypowiadać, gdyż to właśnie przyjemność korzystania z AirDroid jest jego największą zaletą.

To, co pozytywnie nas zaskoczyło po uruchomieniu programu na naszym telefonie, to fakt, że mogliśmy w aplikacji nie tylko połączyć się z komputerem, lecz także sprawdzić najważniejsze informacje o naszym urządzeniu. AirDroid wyświetla bowiem m.in. stan pamięci na karcie pamięci, zużycie pamięci RAM i poziom naładowania baterii. Do tego otrzymujemy również wgląd do uruchomionych na telefonie procesów, które możemy bezpośrednio z poziomu programu usuwać.

Wróćmy jednak do najważniejszych funkcji oferowanych przez AirDroid, a więc do tego, co znajdziemy w naszym komputerze, gdy połączymy go razem z telefonem.

Program może podobać się już ze względu na swój naprawdę ładny wygląd. Musimy przyznać, że to właśnie świetnie wyglądający interfejs aplikacji zrobił na nas największe wrażenie i to on sprawił, że teraz właśnie AirDroid jest przez nas używany do zarządzania zasobami smartfona.

Jak już wspomnieliśmy na początku, świetnie dopracowana szata graficzna jest tak naprawdę jedynym elementem wyróżniającym AirDroid od jego konkurencji. Program oferuje bowiem nam wszystkie podstawowe opcje, które tak naprawdę znaleźć można w każdej aplikacji tego typu dostępnej w Markecie, a więc umożliwia on nam m.in. przeglądanie galerii naszego telefonu, wysyłanie i odbieranie sms-ów, odtwarzanie muzyki czy zarządzanie zainstalowanym na smartfonie oprogramowaniem.

Zaletą AirDroid jest również to, że jest on póki co można go pobrać z Android Market całkowicie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button