Aby Escape – szopy tanio skóry nie sprzedają

Gry, w których widzimy jedynie plecy sterowanego przez nas bohatera, a ten biega ile sił w nogach, stały się popularne wśród użytkowników smartfonów przede wszystkim dzięki znanemu pewnie większości z Was Temple Run. Jeżeli jednak należycie do osób nieprzepadających za produkcją Imangi Studios, lecz wciąż szukacie czegoś podobnego tylko w innym klimacie, to z pewnością powinniście zainteresować się aplikacją „Aby Escape”.

Główny bohater gry Aby Escape jest zwykłym szopem, którego za wszelką cenę chcą dogonić ludzie. Nasze zadanie polega natomiast na tym, by udowodnić owym przedstawicielom gatunku ludzkiego, że szopy – niczym Mariusz Pudzianowski – tanio skóry nie sprzedają i potrafią biegać bardzo, ale to bardzo szybko.

Sama rozgrywka w opisywanej przez nas produkcji łudząco przypomina tę zastosowaną we wspomnianej już przez nas aplikacji Temple Run. Po prostu, jako gracze, sterujemy w Aby Escape szopem, unikamy różnego rodzaju przeszkód, no i oczywiście zbieramy monety. Brzmi banalnie, ale na pewno takie nie jest, szczególnie, gdy uda nam się przebiec już spory dystans, a szop zaczyna wyraźnie przyspieszać, utrudniając nam zadanie.

Co bardzo ważne,  każde podejście ucieczki szopa wiąże się z pokonywaniem zupełnie innej drogi. Dzięki temu Aby Escape nie nudzi się szybko, bo jest po prostu za każdym razem tak samo wymagające.

Oczywiście, sterowanie w opisywanej przez nas grze opiera się przede wszystkim na wykorzystywaniu czujnika ruchu. Ekranu dotykowego używa się tylko i wyłącznie wtedy, gdy chce ukucnąć.

Samą aplikację Aby Escape można pobrać z AppStore zupełnie za darmo. Niestety, bezpłatna jest tylko jedna plansza. Każdą kolejną trzeba już wykupować za prawdziwe pieniądze. Na szczęście nie jesteśmy w żaden sposób przymuszani do wydania na grę prawdziwych pieniędzy.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button