AndroidDarmowe

Taryfikator Mandatów – praogram dla tych, co lubią rozrabiać na drogach

Wszyscy nasi Czytelnicy, którzy posiadają prawo jazdy, wiedzą dobrze, jak wygląda poruszanie się pojazdem po naszych państwowych drogach. I nie chodzi nam tu już o kwestię dziur w asfalcie (to swoją drogą), ale o ogromną ilość zakazów i ograniczeń prędkości, które teoretycznie tworzone są dla naszego bezpieczeństwa, a tak naprawdę przynoszą jedynie zysk polskiej policji. Jeżeli chcecie trochę poduczyć się używanego przez mundurowych taryfikatora albo dostaliście mandat i chcecie sprawdzić, czy nie dorzucono Wam „gratis” kilku punktów, polecamy androidową aplikacją „Taryfikator Mandatów 2012”.

Opisywana przez nas aplikacja nie jest żadnym zwykłym PDF-em, w którym można poczytać o tym, ile punktów karnych grozi nam za dany mandat. Jest to naprawdę bardzo dobrze spisujące się narzędzie mobilne pozwalające na zapoznawanie się z taryfikatorem w bardziej praktyczny sposób.

Po uruchomieniu programu od K&M Silesia Developers możemy przeczytać kilka podstawowych informacji dotyczących tego, jak należy zachowywać się na drodze. Znajdziecie tu przypomnienie w kwestii zapinania pasów, używania przez całą dobę świateł mijania i bezwzględnym zakazie korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Z racji tego, że informacje dotyczące tego, ile w danym miejscu powinno się jechać albo że światła należy mieć włączone nawet w piękny słoneczny dzień muszą być znane każdemu kierowcy, więcej uwagi poświęcono w „Taryfikatorze Mandatów” grożącym nam karom za nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego. Tutaj bowiem kierowcy już mają mniejszą wiedzę,

W zakładce „Prędkość” można za pomocą specjalnego suwaka określić, o ile za szybko jechaliśmy na danej drodze. Po wybraniu odpowiedniej wartości, aplikacja pokazuje nam, jaki mandat powinniśmy otrzymać oraz ile do niego dołożonych zostanie punktów karnych.

Podobnie, jak z prędkością ma się w „Taryfikatorze Mandatów” sprawa z kategorią „Alkohol”. Znów więc mamy suwaczek, tyle że tym razem określamy, ile alkoholu we krwi mieliśmy w momencie kontroli. Dodatkowo, zaznaczyć możemy, czy po „kilku głębszych” uczestniczyliśmy w wypadku oraz czy – ewentualnie – byli w nim ranni.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o zakładkach „Wyprzedzanie” i „Katalog”, które pozwalają zapoznać się z pozostałą częścią najnowszego taryfikatora policyjnego.

Aplikację dla kierowców stworzoną przez K&M Silesia Developers znajdziecie w Google Play. Jest ona całkowicie za darmo, więc powinniście ją pobrać, jeśli uważacie, że Wam się przyda.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close