iOS

Tank Riders 2 – zasiądź za sterami czołgu

Gra o nazwie Tank Riders 2 to ciekawa, kibelkowa produkcja, która zachwyca swoją prostotą. Gracz wciela się w żołnierza zasiadającego w czołgu i rozwala wszystkich przeciwników, jakich spotka po drodze. Nie ma tu żadnych mikropłatności, ani podstępnych sztuczek producentów – czysta przyjemność.

Raczej każdy z Was powinien kojarzyć popularne swego czasu Tanki, których pierwsze wydania były możliwe do kupienia na konsole telewizyjne. Od pewnego czasu mamy zatrzęsienie mobilnych aplikacji z czołgami w rolach głównych. Postaram się przybliżyć Wam zasady w opisywanej produkcji.

Wcielamy się w postać kierowcy czołgu. Sterujemy maszyną za pomocą (ukrytego na obrazku wyżej) joisticka z lewej strony. Od razu warto stwierdzić, że nie jest to najwygodniejszy sposób poruszania się pojazdem. Przycisk jest mały i znika pod palcem, dzięki czemu często kręcimy się dookoła własnej osi. Z prawej strony dysponujemy ikonką strzału – do niej nie mam większych zastrzeżeń.

Zaczynamy od pierwszego etapu i uczymy się poruszania po różnych miejscach. W każdym levelu mamy do osiągnięcia pewne misje – czasem wystarczy zniszczyć jeden czołg przeciwnika, a w późniejszych rozgrywkach – kilkanaście.

Zdarza się, że wystarczy jeden pocisk, aby uśmiercić wroga. W przypadku mocniejszych sprzętów, będziemy musieli wykonywać strzał, chować się przed ostrzałem innego czołgu, a następnie znowu się odkryć, by dokończyć zadanie.

Do dyspozycji graczy oddano ponad 50 leveli z przeróżnymi planszami. Ciekawa jest gra świateł w aplikacji. Efekty dźwiękowe są na poziomie, a gra się przyjemnie i wbrew pozorom – dość ciężko.

Pobierz grę za darmo w AppStore.

Ocena appsblog.pl: 6/10.

Tagi

Podobne

Close