iOS

Save Stickly – wygraj z czasem

Poszukując ciekawych i darmowych jednocześnie aplikacji, trafiłam na grę Save Stickly. Główny bohater – Stickly jest patyczkowym człowiekiem, który bez przerwy musi uciekać przed upływającym czasem. Lubicie walczyć z czasem? Sprawdźcie się w aplikacji z tego wpisu!

Jak widzicie, w opisywanej grze grafika nie jest nadmiernie rozbudowana 🙂 Jedyne, co widzimy na ekranie to poprzeczne wysepki, po których nasz bohater może się poruszać. Sterujemy Sicklym za pomocą poruszania naszym jabłuszkowym urządzeniem w prawo, bądź w lewo.

Zasadniczo nasz cel jest prosty: wytrwać na planszy tak długo, jak to jest tylko możliwe, poprzez kierowanie naszego podopiecznego ciągle w dół. Myślicie, że to proste? Zdecydowanie nie. Patyczak znalazł się na planszy, z której musi ciągle uciekać, gdyż jego punkty podparcia (poziome kreski) idą coraz szybciej do góry.

W grze chodzi o to, aby znaleźć możliwie najkrótszą drogę, dzięki której nasz bohater oddali się od górnej części ekranu. Dlaczego nadmieniłam na wstępie, że gramy na czas? Ekran zaczyna przesuwać się z coraz szybszą prędkością, czego efektem jest w końcu śmierć naszego Stickly’ego w momencie, gdy nie zdążymy zrzucić go na dół.

Prędzej, czy później i tak poniesiemy porażkę, jednak najważniejsze jest to, aby jak najdłużej utrzymać się przy życiu. W grze dostępne są ulepszenia postaci – mamy dylemat, gdyż te wartościowe kółeczka są zwykle usytuowane w takich miejscach, w które musimy celowo wejść, aby później trafić na prawidłową drogę. Będziecie mieć na to czas, kiedy plansza będzie się podnosić w szybkim tempie?

Pobierz Save Stickly za darmo w AppStore.

Ocena appsblog.pl: 8/10.

Tagi

Podobne

Close