Home » Android » Riptide GP2 – druga część wodnej wyścigówki

Riptide GP2 – druga część wodnej wyścigówki

Riptide GP2 to gra, która od początku zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Przede wszystkim zaciekawiła mnie grafika, która jest dużo lepsza od tych, które gdzieś z tyłu głowy mi się przewijały. Dodatkowo zaskoczeniem była wielka ilość możliwości – trybów i ulepszeń. Riptide GP2 to zdecydowanie produkcja, która zostanie ze mną na długo. Dość istotną kwestią jest fakt, że obecnie w AppStore można pobrać aplikację za darmo (promocja ograniczona czasowo).

Gracz początkowo przechodzi tutorial. Tutaj zwrócę się do osób, które podobnie jak ja unikają samouczków – w tym przypadku naprawdę warto posłuchać autorów 😉 Tricki, których się uczymy konieczne są do zaliczania kolejnych zadań, a co za tym idzie – zdobywania poziomów doświadczenia, co z kolei wpływa na dodatkowe możliwości.

Przede wszystkim możemy ulepszać swoją maszynę. Dodatkowo mamy okazję na precyzowanie tricków. Wystarczy kupić sobie w sklepie dla gracza odpowiedni trick (dopasowany po poziomu umiejętności), by zdobywać lepsze wyniki.

Istnieje kilka trybów gry. Najbardziej przypadł mi do gustu klasyczny, jednak jeżeli lubicie rywalizację w multiplayerze, również nie będziecie zawiedzeni. Gra podzielona jest na epizody i poziomy w nich zawarte. By móc przejść do kolejnego epizodu, należy najpierw zebrać określoną liczbę gwiazdek w poprzednich.

Mimo, że zadanie wydaje się być proste (w końcu co może być trudnego w obsłudze motorówki?), w praktyce staje się niemiłosiernie ciężkie, szczególnie, jeżeli trzeba rywalizować z wirtualnymi przeciwnikami.

Sterownie odbywa się przy pomocy gestów i poruszania urządzeniem. Na ekranie osadzone są ikonki z hamowaniem (analogicznie do driftowania – wykorzystywanym na zakrętach), oraz przyspieszeniem. Gazu dodajemy poprzez przytrzymywanie palca na dowolnej części planszy. Podczas wyskoków z platform, warto wykorzystać wykupione tricki. Gratisowy wymaga przeciągnięcia dwoma palcami ku górze. Nasza postać wymachuje wtedy nogami, co daje dodatkowe metry do skoku.

Graficznie jest naprawdę dobrze. Lubię tego typu gry i nie jestem przyzwyczajona do takich ,,luksusów”. Nie jest to jakaś rewelacja, ale jest zdecydowanie lepiej, niż można by było się spodziewać. Szczerze polecam.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Riptide GP2Vector Unit IncGames8,99 złDownload

Riptide GP2 to gra, która od początku zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Przede wszystkim zaciekawiła mnie grafika, która jest dużo lepsza od tych, które gdzieś z tyłu głowy mi się przewijały. Dodatkowo zaskoczeniem była wielka ilość możliwości – trybów i ulepszeń. Riptide GP2 to zdecydowanie produkcja, która zostanie ze mną na długo. Dość istotną kwestią jest …

Wykonanie
Sterowanie
Możliwości

Polecamy

Podsumowanie: Świetna, może nawet jedna z najlepszych gier, jakie testowałam. Istna rewelacja.

Ocena Użytkowników: 5 ( 1 głosów)
96

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*