Gry na iOSiOSPłatne

R. TYPE – strzelanie do kosmitów w starym stylu

Mieliście okazję grać w latach 80. ubiegłego wieku w produkcję o nazwie R. TYPE? Jeżeli tak, nie będę musiał przekonywać do pobrania jej mobilnego remake’u. A jeśli nie graliście, usiądźcie wygodnie i zabierzcie się za czytanie tego wpisu!

W grze R. TYPE wcielamy się w kosmicznego wojownika R-9a, którego zadaniem jest rozprawienie się z kosmitą znaną całemu Wszechświatowi jako Bydo. Jak w większości strzelanek z tamtych lat, tutaj także przychodzi nam zasiąść za sterami nowoczesnego statku kosmicznego wyposażonego w broń rodem z filmów science-fiction, a naszym celem jest pokonywanie wszystkich pojazdów nieprzyjaciela.

Opisywana gra oferuje nam osiem poziomów. Nie jest zbyt wiele, ale na pewno miłośnikom starych produkcji w ogóle nie będzie to przeszkadzać. W porównaniu z oryginałem, mobilny R. TYPE przede wszystkim tym, iż posiada listę wyników online, gdzie każdy może porównywać swoje osiągnięcia z innymi, a także achievementsy, których zdobycie przysporzyć powinny sporych problemów nawet bardziej doświadczonym graczom.

O grafice mobilnego R. TYPE  pisać wiele nie trzeba, gdyż gra pod tym względem nie została w ogóle zmieniona. Jest to bez dwóch zdań dobra wiadomość dla fanów pikseli. Zmienił się natomiast – co oczywiste – system sterowania. Statkiem teraz możemy kierować za pomocą ekranu dotykowego bądź umieszczonej na nim wirtualnej konsolki.

R. TYPE do pobrania za $1,99 w AppStore

Ocena Appsblog.pl: 8/10

R-9a

Tagi

Podobne

Close