DarmoweGry na iOSiOS

Moje Pierwsze Słówka – polsko-angielska gra edukacyjna dla dzieci

Na Moje Pierwsze Słówka natknęłam się a wyprzedażach. Aplikacja w podstawowej wersji jest zupełnie darmowa i zawiera ograniczoną ilość możliwości. Jest to jeden z programów, na który nie żałowałabym pieniędzy, gdybym była świeżo upieczoną mamą! Sama chętnie spędziłam czas w programie, ucząc się przy okazji obcych słówek.

Opisywana aplikacja jest fantastyczną, interaktywną propozycją dla dzieci w wieku do 5 lat, które dopiero uczą się mówić. Połączenie dwóch języków – polskiego i angielskiego sprawia, że jednocześnie maluch przyswaja nie tylko swój rodzimy język, ale także obcy. Autorzy obiecują, że wkrótce nastąpi aktualizacja, w której dostępny będzie także język hiszpański, francuski, niemiecki, oraz chiński.

Poruszanie się po programie jest banalnie proste. Po uruchomieniu, otwiera się strona z kafelkami. Do wyboru mamy aż 16 kategorii słówek. W każdej z nich znajdziemy ciekawe obrazki, które zostają przetłumaczone na oba języki. Przykładowymi kategoriami są: alfabet, cyfry, zwierzęta, ubrania, ciało i wiele więcej.

Przykładowo – wchodząc w alfabet, pokazuje nam się literka na pełnym ekranie. Lektor czyta ją wyraźnie w języku polskim, a następnie pokazuje zdjęcie z przedmiotem zaczynającym się na daną literkę. Chwilę później, lektorka wymawia literę w języku angielskim i analogicznie przedstawia zdjęcie z angielskim podpisem.

W ustawieniach aplikacji możemy zmienić czcionkę, kolory, lektorów, oraz wiele innych przydatnych funkcji. Jeżeli nie chcemy angażować dziecka w naukę języka obcego, możemy wyłączyć zlecenie w ustawieniach narzędzia.

Muszę przyznać, że pełna wersja jest bardzo zachęcająca. Mieści się w niej aż 500 słów. Darmówka jest okrojona. W każdej kategorii znajdziemy maksymalnie trzy obrazki, wraz z opisami. Możemy zaznaczać ulubione fotografie, aby systematycznie do nich wracać, bez konieczności ponownego wyszukiwania. Istnieje również szansa na losowe wybieranie kategorii. Jest to dużym plusem, kiedy dziecko zapozna się z zawartością aplikacji Tomasza Siemczyka i a ochotę na małą powtórkę. Zachęcam do wykupienia pełnej wersji. W bannerze poniżej możecie wypróbować wersję lite.

Item not available.

Review Overview

Pomysł
Przystosowanie dla dzieci
Możliwości

Dla dzieci

Jeżeli Twoje dziecko zaczyna dopiero mówić, świetnie trafiłeś. Po bierz testową wersję aplikacji i zafunduj dziecku naukę poprzez zabawę.

Tagi

Podobne

Close