Home » Android » KatataK – strzelanka dla fanów pixel art

KatataK – strzelanka dla fanów pixel art

KatataK to produkcja, która przez swoich autorów została wyceniona na prawie osiem złotych. Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem jakiejś strzelanki, a do tego jesteście fanami wszystkiego, co związane jest z pikselami i retro rozgrywką, myślę, iż powinniście zajrzeć do reszty tego wpisu.

bos

Gra KatataK opowiada nam o inwazji kosmitów na naszą planetę. Tutaj nie mamy jednak do czynienia ze stworkami z wielkimi głowami oraz oczami. W rolę obcych wcielają się bowiem… koty. Tak, dobrze przeczytaliście – czarne, szare, bure i inne takie, które bez problemu znaleźć można w polskich domach.

Do dyspozycji oddano nam w apce dwa tryby zabawy – Survival oraz Story. Jeżeli chodzi o ten pierwszy, celem numer jeden jest w nim przetrwanie. Rekordy w tym przypadku wyrażone są w metrach, a nie liczbie sekund, jaką udało nam się utrzymać bohatera przy życiu. Nie jest to jakaś wielka nowość, ale na pewno warto o tym wspomnieć.

Jak zapewne się domyślacie, w KatataK – podobnie jak w innych produkcjach – tryb Story jest ściśle związany z fabułą. Nie strzelamy tutaj do naszych rywali bez większego celu, lecz robimy wszystko, by po prostu ukończyć jedno zadanie i przejść do następnego. Leveli zbyt wiele nie ma, ale i tak przez pewien czas pozwalają nam nieźle się pobawić.

W kwestii urozmaiceń autorzy opisywanej gry postanowili stworzyć przede wszystkim sklep z wirtualnymi bronami oraz kilku głównych bohaterów. Każda z postaci posiada nieco inne cechy – niektórzy z nich mogą pochwalić się lepszą mocą, natomiast inni – zasięgiem strzału lub efektywnością przeładowywania maszyny do zabijania.

Zbijanie kosmicznych kotów nie jest w KatataK czymś skomplikowanym. Tak naprawdę ogranicza się do dotykania palcem obranych przez nas celów i tylko tyle. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż początkowo oponenci należą do dosyć łatwych, ale z biegiem czasu modyfikują się, co sprawia, że ich pokonanie nie jest prostą czynnością.

Grafika w KatataK nie każdemu się spodoba, bo po prostu nie każdy należy do miłośników pixel artu.Myślę jednak, że retro-maniacy powinni wydać tych kilka złotych i kupić tę gierkę.

Do pobrania za 7,84 PLN w Google Play oraz AppStore (banner poniżej).

icon
KatataKPixel Spill Ltd.Games8,99 złDownload

KatataK to produkcja, która przez swoich autorów została wyceniona na prawie osiem złotych. Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem jakiejś strzelanki, a do tego jesteście fanami wszystkiego, co związane jest z pikselami i retro rozgrywką, myślę, iż powinniście zajrzeć do reszty tego wpisu. Gra KatataK opowiada nam o inwazji kosmitów na naszą planetę. Tutaj nie mamy jednak do czynienia …

Grywalność
Wygląd
Pomysł

Fajna

Podsumowanie: Jedyna w swoim rodzaju strzelanka w pikselach. Jeżeli nigdy nie zabijaliście kosmicznych kotów, czas najwyższy spróbować!

Ocena Użytkowników: 5 ( 1 głosów)
65

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*