DarmoweGry na iOSiOS

Hungry Squid – doskonałe dziecko polskiego studia

Polskie studio Hype4 stworzyło niesamowitą produkcje, w które gracz wciela się w rolę strażnika wypalonych planet. Jeżeli lubicie gry logiczne, powinniście pokusić się o pobranie Hungry Squid. Nie myślcie, że będzie prosto – przebrnęłam przez kilkanaście leveli i wiem, że trzeba porządnego skupienia, aby osiągnąć sukces. Graficznie idealna. Polecam.

Na początku swojej przygody, wysłuchujemy pięknej historii, w której dowiadujemy się o naszej misji i efektach jej niepowodzenia. Kałamarnice starają się zająć zniszczonymi planetami. Jeżeli im się uda, istnieje szansa na to, że otrzymają planetę na własność. Jeżeli nie … spadną do oceanu i na tym zakończą swoją galaktyczną podróż.

W grze mamy do wyboru trzy tryby. Klasyczny polega na znalezieniu wyjścia z labiryntu w ciągu dwóch minut. Gra na czas wmaga szybkiego myślenia – mamy tylko minutę na wykonanie zadania. Zen to tryb dla leniuchów, którzy mają ochotę na nieograniczoną w czasie zabawę. Ok – ja preferuję właśnie zen ;)

Na środku każdego labiryntu widzimy ośmiornicę. Naszym zadaniem jest obracanie kamieni w taki sposób, aby znaleźć drogę wyjściową dla inteligentnego żelu, który nasza bohaterka wypuszcza. Im więcej żelu wydostanie się poza sześciokątne kamienie, tym lepszy wynik uda nam się uzyskać.

Gracz ma szansę na zdobycie dodatkowych punktów w sytuacji, gdy ustawienie kamieni spowoduje skrzyżowanie się strumieni żelu. Wystarczy kliknąć w miejscu ich skrzyżowania, aby uzyskać bonusowe punkty.

Warto wspomnieć o tym, ze nie widzimy na bieżąco w jakim kierunku porusza się żel. Najpierw ustalamy trasę, a następnie dotykamy głowy ośmiornicy, aby ta wypuściła żel. Jeżeli nie uda nam się stworzyć sytuacji, w której płyn wydostanie się na zewnątrz, przegrywamy.

Zawsze na początku levelu widzimy informację na temat ilości możliwych rozwiązań. Czasem jest ich kilka, a czasem tylko jedno. Do przejścia jest aż 90 leveli, ulokowanych a różnych planetach. Wśród nich znajdzie się oczywiście Ziemia. Jeżeli jesteście fanami zagadek logicznych, gwarantuję, że będziecie zachwyceni opisaną produkcją. Bawcie się dobrze!

Review Overview

Grywalność
Możliwości
Wygląd

Rewelacja!

Fantastyczna polska produkcja, w której Wasze umysły zostaną wystawione na próbę. Rozwiążcie zagadki i przywróćcie do łask wszystkie planety.

Tagi

Podobne

Back to top button
Close